Co daje dobra wentylacja wnętrza?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakość powietrza, którym oddychamy, ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z tego względu tak ogromną rolę odgrywa właściwa wentylacja pomieszczeń. Coraz częściej zakłada się więc w domach wentylację mechaniczną, dzięki której do wnętrz zostaje doprowadzona optymalna ilość napływającego powietrza, co skutkuje również mniejszymi kosztami ogrzewania.

Co istotne, w takim systemie przepływ powietrza jest stały niezależnie od warunków atmosferycznych, co pozwala wyeliminować ryzyko zagrzybienia i zawilgocenia.

Powietrze wolne od trujących substancji

Co oznacza brak wentylacji, wiedzą zwłaszcza mieszkańcy domów, w których nastąpiła wymiana okien starego typu na nowe, szczelne. Brak właściwego przepływu powietrza objawia się wówczas nieustannie zaparowanymi szybami, zaduchem, a czasami nawet pleśnią na ścianach.

Dzieje się tak dlatego, że w powietrzu mogą się gromadzić różnego rodzaju zanieczyszczenia – nie tylko dwutlenek węgla, kurz, pyłki czy roztocza, ale też bardzo szkodliwe związki chemiczne pochodzące z mebli i poszczególnych elementów wyposażenia.

Na dodatek w domach palaczy mamy do czynienia z trującymi substancjami z dymu papierosowego. To wszystko powoduje, że sprawna wentylacja jest niezbędnym systemem w każdym wnętrzu. Należy dodać, że długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach niewietrzonych jest szkodliwe dla zdrowia, może bowiem wywoływać bóle głowy, chroniczną senność, mdłości ogólne osłabienie i rozkojarzenie.

Poważniejsze efekty to arytmia serca i rak spowodowany działaniem pleśni. W związku z tym w każdym mieszkaniu powinna działać wentylacja w sposób ciągły (doskonałym przykładem jest wentylacja w Tychach – tam działa ona sprawnie i bezproblemowo). Jeśli zależy nam na zamontowaniu systemu tego typu, możemy sprawdzić, co oferuje np. klimatyzacja w Gliwicach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Spodenki damskie jako element letniej stylizacji
Spodenki damskie jako element letniej stylizacji
Trudno wyobrazić sobie letnią stylizację bez szortów. Kiedy na zewnątrz upały sięgają tropikalnych warunków, łatwiej je znieść mając na sobie […]
Wygodne sukienki – jak je dobierać?
Wygodne sukienki – jak je dobierać?
Mnóstwo kobiet uwielbia zakładać sukienki nie tylko na różne specjalne okazje czy wydarzenia, ale także na co dzień. To bardzo […]
Jakie kroki należy poczynić, podejmując decyzje o rozwodzie?
Jakie kroki należy poczynić, podejmując decyzje o rozwodzie?
W Polsce na rozwód decyduje się coraz więcej par. Kwestia jego orzeczenia nie jest podyktowana jedynie wolą małżonków. Niezbędne jest […]