Co daje dobra wentylacja wnętrza?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakość powietrza, którym oddychamy, ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z tego względu tak ogromną rolę odgrywa właściwa wentylacja pomieszczeń. Coraz częściej zakłada się więc w domach wentylację mechaniczną, dzięki której do wnętrz zostaje doprowadzona optymalna ilość napływającego powietrza, co skutkuje również mniejszymi kosztami ogrzewania.

Co istotne, w takim systemie przepływ powietrza jest stały niezależnie od warunków atmosferycznych, co pozwala wyeliminować ryzyko zagrzybienia i zawilgocenia.

Powietrze wolne od trujących substancji

Co oznacza brak wentylacji, wiedzą zwłaszcza mieszkańcy domów, w których nastąpiła wymiana okien starego typu na nowe, szczelne. Brak właściwego przepływu powietrza objawia się wówczas nieustannie zaparowanymi szybami, zaduchem, a czasami nawet pleśnią na ścianach.

Dzieje się tak dlatego, że w powietrzu mogą się gromadzić różnego rodzaju zanieczyszczenia – nie tylko dwutlenek węgla, kurz, pyłki czy roztocza, ale też bardzo szkodliwe związki chemiczne pochodzące z mebli i poszczególnych elementów wyposażenia.

Na dodatek w domach palaczy mamy do czynienia z trującymi substancjami z dymu papierosowego. To wszystko powoduje, że sprawna wentylacja jest niezbędnym systemem w każdym wnętrzu. Należy dodać, że długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach niewietrzonych jest szkodliwe dla zdrowia, może bowiem wywoływać bóle głowy, chroniczną senność, mdłości ogólne osłabienie i rozkojarzenie.

Poważniejsze efekty to arytmia serca i rak spowodowany działaniem pleśni. W związku z tym w każdym mieszkaniu powinna działać wentylacja w sposób ciągły (doskonałym przykładem jest wentylacja w Tychach – tam działa ona sprawnie i bezproblemowo). Jeśli zależy nam na zamontowaniu systemu tego typu, możemy sprawdzić, co oferuje np. klimatyzacja w Gliwicach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
O czym nie można zapomnieć, przy urządzaniu nowego mieszkania?
O czym nie można zapomnieć, przy urządzaniu nowego mieszkania?
Kupno własnego mieszkania to wielkie wydarzenie, ale i duża odpowiedzialność. Będąc posiadaczem własnej nieruchomości mieszkaniowej trzeba bowiem zadbać o to, […]
Len – wszystko, co musisz wiedzieć o tym materiale
Len – wszystko, co musisz wiedzieć o tym materiale
Len to jedna z najstarszych roślin uprawnych, której początki sięgają 3500 lat p.n.e. Po raz pierwszy uprawiano go w Egipcie […]
Gdzie możesz postawić garaż ocieplany z płyty warstwowej?
Gdzie możesz postawić garaż ocieplany z płyty warstwowej?
Istnieje wiele różnych rodzajów garaży, które można wybrać. Możesz mieć pojedynczy garaż, podwójny garaż, a nawet potrójne garaże samochodowe. Jednak […]