Jak należy opiekować się chomikiem?

Posiadanie pupila jest świetnym sposobem na nauczenie dziecka odpowiedzialności, jednak należy pamiętać, że to nie tylko same radości, ale też obowiązki. Jak więc zająć się chomikiem?

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie mieszkanie dla naszego nowego pupila. Gatunki chomików znacznie różnią się od siebie nie tylko wyglądem i wielkością, ale też upodobaniami co do miejsca pobytu. Dla przykładu chomik syryjski będzie potrzebować klatki lub terrarium o wymiarach co najmniej 80 na 40 centymetrów, ale może to wyglądać zupełnie inaczej w przypadku pozostałych gatunków. Należy zapytać o to obsługę sklepu zoologicznego lub weterynarza.

Ważny jest też dobór odpowiedniej karmy dla chomików (zobacz: https://www.doggo.com.pl/439-karmy-dla-chomikow). Na rynku dostępne są gotowe mieszanki różnych ziaren, które na pewno będą smakować naszemu pupilowi, jednak to nie wystarczy. Chomiki lubią jeść warzywa takie jak marchewki czy papryka, więc warto też podać mu jakieś jarzyny od czasu do czasu. Urozmaicenie diety chomika jest bardzo ważne dla jego rozwoju i nie możemy o tym zapominać.

Kiedy zaopatrzymy się już w klatkę lub terrarium i odpowiedni pokarm, warto też zakupić wyposażenie do mieszkanka naszego zwierzaka. Różnego rodzaju kołowrotki, drabinki czy labirynty sprawdzą się tu doskonale, bo chomik jest jednak zwierzakiem aktywnym i musi gdzieś spożytkować swoją energię. Wszystko to ma w ofercie sklep internetowy z artykułami dla zwierząt. Warto odwiedzić taką stronę, jeśli chcemy wyposażyć klatkę chomika bez wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 18 =