Bezpieczeństwo zdrowia i życia od zawsze był najwyższym priorytetem w budownictwie. Przepisy na temat warunków technicznych budynków jasno wyrażają się na temat przestrzegania norm przeciwpożarowych czy nośności konstrukcji. Jednak nie wiele mówi o bezpieczeństwie mienia przed kradzieżą. Te cechy użytkowe są ustalane jedynie przez firmy ubezpieczeniowe w tzw. ogólnych wymaganiach w zakresie odporności na włamanie. Mimo braku jasno wytyczonych wymagań warto zatroszczyć się o swoje mienie. Jedną z nich jest wymiana mocowań i łączników o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa.
Aby określić poziom bezpieczeństwa warto skorzystać z kodu numerycznego. To najbardziej uniwersalny poziom na dokładne określenie statusu bezpieczeństwa. W zależności od potrzeb można się zdecydować na śruby o najwyższym statusie bezpieczeństwa. Pod nazwą Solok kryje się autorska śruba opatrzona niepowtarzalnym kodem numerycznym. Śruba ta, do nabycia m.in. ze strony https://mocujemy.pl/ zaopatrzona jest w indywidualne wiertło. Wysoki standard wyroby połączony z autorską konstrukcją zabezpieczane nasze budynki przed kradzieżą. Próba odkręcenia śruby innymi wiertłami niż Solok kończy się niepowodzeniem.
Śruby z poziomu 4 wykazują wyższy status bezpieczeństwa. Do przykładowych łączeń możemy zaliczyć ringi. To pierścienie stożkowe z otworem na śrubę. Po połączeniu wraz ze śrubą tworzą rodzaj kaptura bezpieczeństwa. Ring jest blokadą momentu obrotowego. Podczas próby wtargnięcia do nieruchomości ring ochrania śrubę przed odkręceniem.