Jak przekonać dziecko do noszenia okularów?

Nawet po rutynowym badaniu u okulisty, może okazać się, że dziecko potrzebuje okularów. Taka sytuacja to wielka zmiana. Pojawiają się obawy o możliwość uprawiania ulubionej aktywności, czy o akceptację nowego wyglądu przez rówieśników. Na szczęście okulary coraz częściej są postrzegane jako modny dodatek, a różnorodność wzorów i kolorów jest w stanie przekonać nawet małego sceptyka.

Pozytywny przekaz

Najprostszym sposobem na oswojenie dziecka z okularami będzie pokazanie mu, że wokół niego jest mnóstwo osób z wadą wzroku. Może pani w przedszkolu? Może kolega z klasy? Wystarczy z nimi porozmawiać, aby przekonać się, że okularnicy są ludźmi uśmiechniętymi i szczęśliwymi. Wspomagająco działają również książki czy bajki, w których występują bohaterowie w okularach – chociażby Harry Potter!

Zaufać dziecku

Momentem kulminacyjnym będzie wybór salonu optycznego i oprawek. W Wielkopolsce warto wybrać się do specjalistycznych salonów oferujących okulary dziecięce Poznań. W zaufanym miejscu, wybór oprawek można, a nawet należy pozostawić dziecku. Poczucie decyzyjności jest kluczem do tego, aby mały użytkownik dobrze czuł się w nowym image’u, choć rodzice niekoniecznie muszą podzielać miłość akurat do koloru zielonego. Aktualny wybór nie jest przecież na zawsze, a gusta z pewnością będą się zmieniać w miarę upływu czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 − dwa =