Jak przekonać dziecko do noszenia okularów?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nawet po rutynowym badaniu u okulisty, może okazać się, że dziecko potrzebuje okularów. Taka sytuacja to wielka zmiana. Pojawiają się obawy o możliwość uprawiania ulubionej aktywności, czy o akceptację nowego wyglądu przez rówieśników. Na szczęście okulary coraz częściej są postrzegane jako modny dodatek, a różnorodność wzorów i kolorów jest w stanie przekonać nawet małego sceptyka.

Pozytywny przekaz

Najprostszym sposobem na oswojenie dziecka z okularami będzie pokazanie mu, że wokół niego jest mnóstwo osób z wadą wzroku. Może pani w przedszkolu? Może kolega z klasy? Wystarczy z nimi porozmawiać, aby przekonać się, że okularnicy są ludźmi uśmiechniętymi i szczęśliwymi. Wspomagająco działają również książki czy bajki, w których występują bohaterowie w okularach – chociażby Harry Potter!

Zaufać dziecku

Momentem kulminacyjnym będzie wybór salonu optycznego i oprawek. W Wielkopolsce warto wybrać się do specjalistycznych salonów oferujących okulary dziecięce Poznań. W zaufanym miejscu, wybór oprawek można, a nawet należy pozostawić dziecku. Poczucie decyzyjności jest kluczem do tego, aby mały użytkownik dobrze czuł się w nowym image’u, choć rodzice niekoniecznie muszą podzielać miłość akurat do koloru zielonego. Aktualny wybór nie jest przecież na zawsze, a gusta z pewnością będą się zmieniać w miarę upływu czasu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dodatkowe akcesoria do iPhone’a 11
Z pewnością musimy zainwestować w akcesoria ochronne, którymi zabezpieczymy naszego smartfona. Większość użytkowników wykorzystuje rozmaite akcesoria gsm, które będą w […]
Inwestycja w magazyny na wynajem – czy się opłaca?
Inwestycja w magazyny na wynajem – czy się opłaca?
Każda firma działająca na rynku musi posiadać odpowiednią infrastrukturę. Składa się na nią nie tylko główna siedziba czy biura, ale […]
Komfortowy sen – czyli jaką pościel wybrać?
Komfortowy sen – czyli jaką pościel wybrać?
Sen to zdrowie Kto z nas nie marzy o tym, by codziennie zasypiać i budzić się w pięknej i komfortowej […]