Jaki sprzęt jest potrzebny, aby zrobić tatuaż?

Najlepsi tatuażyści mają najbardziej podstawowy sprzęt, ale mają też najlepsze narzędzia.

Tusze

Najważniejszą rzeczą jest tusz. Powinien być wykonany z wysokiej jakości, sterylnego pigmentu, który jest bezpieczny dla Twojej skóry. Nie możesz po prostu użyć dowolnego czarnego lub czerwonego tuszu, który masz leżący w pobliżu – musi on być stworzony do tatuowania.

Igły

Igły powinny być sterylne i jednorazowe. Zazwyczaj są one jednorazowe, ale niektórzy artyści używają ich ponownie, jeśli są naprawdę dobrzy w sterylizowaniu ich między klientami. Igły powinny być również jak najmniejsze, abyś nie odczuwał bólu lub krwawienia podczas wykonywania tatuażu (choć zdarza się to rzadko).

Maszynki

Sama maszyna nazywana jest pistoletem do tatuażu lub maszynką do tatuażu. Wykorzystuje ona energię elektryczną do przesuwania igły w górę i w dół przez skórę z dużą prędkością – około 3000 razy na minutę! W ten sposób powstaje linia tuszu, która wchodzi głęboko w skórę właściwą (drugą warstwę skóry), czyli tam, gdzie większość osób chce umieścić swoje tatuaże. Aby urządzenie mogło działać prawidłowo, musi być podłączone do gniazdka elektrycznego; gdy zaczniesz wykonywać bardziej skomplikowane wzory, może być konieczne podłączenie go do prądu nawet wtedy, gdy nie jest używany, aby nie stracił mocy podczas pracy. Jeśli chcesz kupić odpowiedni model, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://elcartel.pl/wyposazenie-studia-tatuazu/maszynki-do-tatuazu.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 3 =