Jak wrócić do pełnej sprawności po urazie mięśnia?

Urazy mięśniowe mogą przydarzyć się każdemu. Niezależnie od tego, czy jesteśmy sportowcami, czy osobami podejmującymi niewiele aktywności. Jedną z częstszych kontuzji jest naderwanie tkanki mięśniowej, które powoduje silny ból i ogranicza naszą sprawność. Warto zatem poznać zasady, mogące pomóc nam szybciej wyleczyć uraz.

Skorzystać z różnych metod

Najważniejszym etapem w leczeniu wszelkich dolegliwości związanych z układem ruchu, jest rehabilitacja. Dlatego bardzo ważne będzie udanie się do specjalisty i sumienne współpracowanie z nim. Nawet najlepsze zabiegi fizjoterapeutyczne mogą bowiem nie pomóc, jeśli pacjent nie będzie stosował się do zaleceń. Zatem lecząc kontuzję, powinniśmy przede wszystkim pamiętać o odciążaniu uszkodzonego mięśnia, co pozwoli nam uniknąć pogłębienia już powstałego urazu. Bardzo pomocne będzie także wykonywanie z pełnym zaangażowaniem ćwiczeń rehabilitacyjnych, zleconych nam przez specjalistę.

Efektywnym sposobem na skrócenie okresu rekonwalescencji są także różnego rodzaju terapie jak np. terapia orthokine https://orthokine.pl/. Polega ona na podaniu pacjentowi białek przeciwzapalnych, które zostały uzyskane z jego własnej krwi. W ten sposób poprawia się ruchomość mięśni, a także zmniejszają się dolegliwości bólowe. Zatem taka forma leczenia stanowi skuteczne rozwiązanie dla osób, zmagających się z kontuzją. W przypadku różnych urazów mięśniowych bardzo ważne jest podejmowanie odpowiednich działań. Dbając o swoje ciało, mamy bowiem szansę na szybki powrót do zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + 8 =