Sposoby na wzmocnienie farbowanych włosów

Niezależnie od tego, jaki kolor włosów się wybiera, i z jakiego powodu farbuje się włosy, używanie trwałych farb do włosów może mieć długotrwałe konsekwencje. Barwniki zawarte w produktach do koloryzacji mogą usuwać naturalne nawilżenie włosów, co sprawia, że gładkie włosy stają się szorstkie w dotyku. Ma to miejsce szczególnie, jeśli włosy są rozjaśniane. Nie znaczy to jednak, że włosy farbowane muszą być zniszczone. Oto kilka porad, jak wzmocnić i naprawić włosy po koloryzacji.

Farbowane włosy nie muszą być zniszczone

Dobra szczotka

Włosie, z którego zrobiona jest szczotka, jest kluczem do zapobiegania łamania włosów. Powinno być miękkie i gładkie – należy unikać szczotek z plastikowymi kulkami na końcach. Włosie powinno być rozstawione szeroko, jak na grzebieniu.

Odpowiednie produkty do pielęgnacji

Należy używać odpowiednich szamponów i odżywek do włosów farbowanych. Produkty te mają odpowiednie pH, aby wzmacniać włosy uszkodzone farbowaniem. Odpowiednimi szamponami można wzmocnić kolor i zapobiec wypłukiwaniu się koloru. Dzięki temu utrzyma się on dłużej, a włosy będą zdrowsze i piękniejsze.

Rozczesywanie tylko suchych włosów

Jeśli to możliwe, należy szczotkować włosy przed myciem, a jeśli trzeba je rozczesać na mokro, najpierw należy osuszyć je delikatnie ręcznikiem. Pozwoli to na usunięcie nadmiaru wody. Nie należy jednak trzeć włosów, może to bowiem spowodować ich łamanie. Przed rozczesaniem mokrych włosów dobrze jest nałożyć na nie odżywkę bez spłukiwania od nasady po końce i użyć delikatnego grzebienia o szerokich zębach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 10 =