Maski antysmogowe – dla kogo będą dobrym rozwiązaniem?

Maska antysmogowa to bardzo szeroki termin, a jej jednoznaczna definicja nie została jak dotąd sformułowana. Aby spełniała ona swoje podstawowe zadanie musi posiadać dobrej jakości filtr oraz wygodny, dostosowany do kształtu twarzy krój. Jej rodzaje można podzielić na dwie podstawowe kategorie – półmaski filtrujące oraz półmaski filtrująco – pochłaniające. Ta pierwsza chroni tylko przed pyłami, druga również przed szkodliwymi gazami. Innym ważnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę jest ilość powietrza, jakie można poprzez nią zaczerpnąć.

Na spacer tylko w masce

Półmaski filtrujące stanowią najczęstszy rodzaj masek antysmogowych. Sezon grzewczy w naszym kraju wiąże się z problemem ogromnego zanieczyszczenia powietrza, a co za tym idzie, jego dużego zapylenia. Niestety, często jedynym sposobem, by czas spędzony na powietrzu nie miał negatywnego wpływu na zdrowie jest korzystanie z urządzeń filtracyjnych. Konieczność ochrony układu oddechowego rodzi zapotrzebowanie, na które odpowiadają również rodzimi przedsiębiorcy, produkując i wprowadzając na rynek polskie maski antysmogowe.

Obrona przed alergenami i gazami

Ich przydatność nie ogranicza się zresztą tylko do niwelowania szkodliwego wpływu smogu. Maski chronią też alergików uczulonych na kurz i pyłki kwiatów. Są stałym elementem wyposażenia osób pracujących w warunkach dużego zapylenia, jak choćby górników i pracowników hal produkcyjnych, w których unoszą się mikrocząsteczki sztucznych tworzyw. Maski z filtrami pochłaniającymi przydają się też strażakom, którzy muszą często przebywać w toksycznych warunkach. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + trzy =