Co trzeba zrobić, aby móc pracować jako operator żurawia?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kto w dzieciństwie nie patrzył na ogromne dźwigi na budowach i nie marzył, aby kiedyś zasiąść w kabinie? Chyba każdy z nas. Skoro to czytasz, to pewnie chciałbyś to marzenie urzeczywistnić. Co należy więc zrobić, aby móc pracować jako operator żurawia?

Dla kogo taka praca?

Żurawie wieżowe potocznie zwane dźwigami to jedne z największych maszyn roboczych. Wykorzystuje się je w budownictwie, ale też do transportu materiałów, czy montażu konstrukcji.

Praca operatora żurawia nie jest dla wszystkich. Osoba, która łączy swoją przyszłość z tym zawodem powinna być opanowana, dokładna, rzetelna i odpowiedzialna. Oprócz tego ważnym atutem jest silna psychika, samodyscyplina, a także świetna organizacja pracy. Pracując na wysokościach jest się narażonym na wiele czynników stresowych, jak np. hałas czy wibracje.

Szkolenie to podstawa

Niezależnie od tego, czy jesteś zupełnie zielony w temacie, czy chcesz po prostu rozszerzyć swoje kompetencje zawodowe, pierwszą rzeczą, jaką należy się zainteresować są oczywiście profesjonalne szkolenia. Operator żurawia to bardzo odpowiedzialny zawód i nieprzeszkolona osoba w kabinie może narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo. Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w takim kursie, zajrzyj na stronę https://corleonis.pl/szkolenia/.

Ile zarabia operator żurawia?

Pracując jako operator żurawia w Polsce możesz liczyć na zarobki z przedziału od 2,5 do nawet 5,5 tys. złotych brutto. Oczywiście, płaca uzależniona jest od doświadczenia, zakresu obowiązków, ale i regionu kraju. Praca operatora żurawia za granicą jest również atrakcyjna. Stawki godzinowe w tym zawodzie w Niemczech, Anglii, Francji, czy Holandii zaczynają się od 50 złotych netto. Przy okazji wiele firm oferuje swoim pracownikom dodatki pozapłacowe i różne inne benefity.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak oznaczane jest miejsce remontu drogi?
Jak oznaczane jest miejsce remontu drogi?
Remont drogi to sytuacja częsta, z którą spotkał się zapewne każdy kierowca. Aby naprawa nawierzchni była skuteczna i przebiegała w […]
Rodzaje zabudów samochodowych
Rodzaje zabudów samochodowych
Samochody są dla wielu osób nie tylko środkiem transportu, ale także sposobem na wyrażenie własnej osobowości i pasji. Jednym z […]
Jak bezpiecznie transportować towar za granicę?
Jak bezpiecznie transportować towar za granicę?
Proces przemieszczania towarów z jednego kraju do drugiego nazywany jest transportem. Główne rodzaje transportu międzynarodowego to transport lotniczy, morski, lądowy. […]