Jak pozbyć się starego auta?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W pewnym momencie nadchodzi czas, gdy nasz stary samochód musi w końcu dokonać żywota lub po prostu chcemy go wymienić na nowszy model. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest oddanie pojazdu do stacji demontażu, w której zostanie on zgodnie z prawem rozebrany na części. Alternatywą jest sprzedanie go do skupu, choć należy podkreślić, że w tego typu miejscu przyjmowane są głównie maszyny sprawne, nadające się jeszcze do jazdy. Jeśli decydowaliśmy się na skup aut Poznań jest miastem, w którym działa co najmniej kilka takich punktów. 

Postępuj zawsze zgodnie z prawem

Auto nienadające się już do dalszego użytkowania albo takie, którego chcemy się pozbyć, najlepiej jest oddać do stacji demontażu pojazdów (powszechnie zwanej szrotem), która posiada stosowną licencję. Taki podmiot ma bowiem uprawnienia w zakresie przetwarzania odpadów, dzięki czemu może wystawiać dokumenty (specjalne zaświadczenia) upoważniające kierowcę do wyrejestrowania samochodu w wydziale komunikacji. Procedura wygląda w taki sposób, że najpierw dostarczamy pojazd w wyznaczone miejsce wraz z dowodem rejestracyjnym, tablicami i kartą, a także zgodą podpisaną przez wszystkich jego właścicieli. Następnie zostaje on dokładnie zważony, a wynik wpisany do wspomnianego zaświadczenia.

Pracownicy stacji nawiercają tablice i obcinają prawy narożnik dowodu rejestracyjnego, a po dokonaniu tych czynności przeprowadzają oględziny maszyny, weryfikując kompletność wszelkich niezbędnych elementów i podzespołów. Po zakończeniu procedury auto jest transportowane do tzw. strefy osuszania i demontowane. Jego poszczególne komponenty segreguje się na dwie kategorie – części używane (przeznaczone do dalszej sprzedaży) oraz odpady. Jeśli zamierzamy oddać nasz samochód na szrot Wrocław jest dobrym wyborem, ponieważ funkcjonuje tam wiele takich obiektów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak nie płacić dużych rachunków za prąd
Jak nie płacić dużych rachunków za prąd
Żyjemy w takich czasach, że większość sprzętów, które posiadamy w domu działa na prąd. Cena prądu cały czas rośnie, co […]
Trekking – czym jest i co powinniśmy o nim wiedzieć?
Trekking to jedna z najpopularniejszych na świecie, form spędzania wolnego czasu w sposób aktywny. W klasycznej odsłonie jest to coś […]
Co to jest digipack?
Co to jest digipack?
Wiele osób kupujących płytę CD nie zwraca za bardzo uwagi na to, w jaki sposób została ona opakowana. Jednak to […]