Jak pozbyć się starego auta?

W pewnym momencie nadchodzi czas, gdy nasz stary samochód musi w końcu dokonać żywota lub po prostu chcemy go wymienić na nowszy model. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest oddanie pojazdu do stacji demontażu, w której zostanie on zgodnie z prawem rozebrany na części. Alternatywą jest sprzedanie go do skupu, choć należy podkreślić, że w tego typu miejscu przyjmowane są głównie maszyny sprawne, nadające się jeszcze do jazdy. Jeśli decydowaliśmy się na skup aut Poznań jest miastem, w którym działa co najmniej kilka takich punktów. 

Postępuj zawsze zgodnie z prawem

Auto nienadające się już do dalszego użytkowania albo takie, którego chcemy się pozbyć, najlepiej jest oddać do stacji demontażu pojazdów (powszechnie zwanej szrotem), która posiada stosowną licencję. Taki podmiot ma bowiem uprawnienia w zakresie przetwarzania odpadów, dzięki czemu może wystawiać dokumenty (specjalne zaświadczenia) upoważniające kierowcę do wyrejestrowania samochodu w wydziale komunikacji. Procedura wygląda w taki sposób, że najpierw dostarczamy pojazd w wyznaczone miejsce wraz z dowodem rejestracyjnym, tablicami i kartą, a także zgodą podpisaną przez wszystkich jego właścicieli. Następnie zostaje on dokładnie zważony, a wynik wpisany do wspomnianego zaświadczenia.

Pracownicy stacji nawiercają tablice i obcinają prawy narożnik dowodu rejestracyjnego, a po dokonaniu tych czynności przeprowadzają oględziny maszyny, weryfikując kompletność wszelkich niezbędnych elementów i podzespołów. Po zakończeniu procedury auto jest transportowane do tzw. strefy osuszania i demontowane. Jego poszczególne komponenty segreguje się na dwie kategorie – części używane (przeznaczone do dalszej sprzedaży) oraz odpady. Jeśli zamierzamy oddać nasz samochód na szrot Wrocław jest dobrym wyborem, ponieważ funkcjonuje tam wiele takich obiektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 − cztery =