Jak pozbyć się starego auta?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W pewnym momencie nadchodzi czas, gdy nasz stary samochód musi w końcu dokonać żywota lub po prostu chcemy go wymienić na nowszy model. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest oddanie pojazdu do stacji demontażu, w której zostanie on zgodnie z prawem rozebrany na części. Alternatywą jest sprzedanie go do skupu, choć należy podkreślić, że w tego typu miejscu przyjmowane są głównie maszyny sprawne, nadające się jeszcze do jazdy. Jeśli decydowaliśmy się na skup aut Poznań jest miastem, w którym działa co najmniej kilka takich punktów. 

Postępuj zawsze zgodnie z prawem

Auto nienadające się już do dalszego użytkowania albo takie, którego chcemy się pozbyć, najlepiej jest oddać do stacji demontażu pojazdów (powszechnie zwanej szrotem), która posiada stosowną licencję. Taki podmiot ma bowiem uprawnienia w zakresie przetwarzania odpadów, dzięki czemu może wystawiać dokumenty (specjalne zaświadczenia) upoważniające kierowcę do wyrejestrowania samochodu w wydziale komunikacji. Procedura wygląda w taki sposób, że najpierw dostarczamy pojazd w wyznaczone miejsce wraz z dowodem rejestracyjnym, tablicami i kartą, a także zgodą podpisaną przez wszystkich jego właścicieli. Następnie zostaje on dokładnie zważony, a wynik wpisany do wspomnianego zaświadczenia.

Pracownicy stacji nawiercają tablice i obcinają prawy narożnik dowodu rejestracyjnego, a po dokonaniu tych czynności przeprowadzają oględziny maszyny, weryfikując kompletność wszelkich niezbędnych elementów i podzespołów. Po zakończeniu procedury auto jest transportowane do tzw. strefy osuszania i demontowane. Jego poszczególne komponenty segreguje się na dwie kategorie – części używane (przeznaczone do dalszej sprzedaży) oraz odpady. Jeśli zamierzamy oddać nasz samochód na szrot Wrocław jest dobrym wyborem, ponieważ funkcjonuje tam wiele takich obiektów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dzbanki filtrujące – praktyczne rozwiązanie do spożywania czystej wody
Dzbanek filtrujący to produkt funkcjonalny oraz praktyczny, w który warto zaopatrzyć nasze mieszkanie. Zmniejsza ryzyko rozprzestrzenienia się infekcji, gwarantuje, że […]
Okazje, które warto uwiecznić na zdjęciach
Okazje, które warto uwiecznić na zdjęciach
Zdjęcia towarzyszą nam w różnych sytuacjach. Obecnie wiele osób dzieli się fotografiami na rozmaitych portalach społecznościowych. Obrazy pomagają nam bowiem […]
Modne buty na wiosnę
Modne buty na wiosnę
Wiosna to czas, kiedy wiele z nas nabiera nowej energii i ochoty na drobne zmiany we własnym stylu. Opatrzyły się […]