Kosmetyki do autodetailingu – co powinien posiadać każdy właściciel samochodu?

Autodetailing to zgodnie z obowiązującą definicją proces polegający na kompleksowym czyszczeniu samochodu. Obejmuje zarówno nadwozie, jak i wnętrze auta. Przywrócenie pojazdowi fabrycznego wyglądu umożliwiają specjalistyczne preparaty. Niektóre z nich powinien posiadać każdy właściciel samochodu.

Lśniący lakier i nadwozie

Podstawowym kosmetykiem przeznaczonym do pielęgnacji lakieru samochodowego jest szampon. Dobrej jakości produkt skutecznie usuwa brud i zanieczyszczenia, pozostawiając czystą i błyszczącą powierzchnię. Aby auto dłużej lśniło i było bardziej odporne na brud, warto zabezpieczyć je specjalnym woskiem. W sprzedaży dostępne są także preparaty do mycia szyb, konserwacji elementów z tworzyw sztucznych, felg oraz opon.

Pachnące i czyste wnętrze

Specjalistyczne firmy, takie jak ta z witryny https://vertion.pl/ posiada w swej ofercie również szereg produktów do czyszczenia i pielęgnacji wnętrza samochodu. Każdy właściciel auta powinien zaopatrzyć się m.in. w preparat do czyszczenia tapicerki samochodowej o przyjemnym zapachu. Jeżeli ktoś nie chce kupować wielu produktów, może nabyć nowoczesny, biodegradowalny preparat do mycia i konserwacji różnych powierzchni, także tych wykonanych z plastiku, materiału, a nawet skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 5 =