Specjalistyczne części montażowe

W przypadku kiedy  poszukuje się sposobu na montaż lin, drutów, szekli, haków czy trzpieni powinno sięgnąć się po specjalne produkty służące tym celom. Będą nimi śruby oczkowe. To nietypowa konstrukcja śrubująca składająca się z długiej części gwintowanej oraz z oczka usytuowanego na końcu śruby. Pozwalają one na oszeklowanie danej konstrukcji  (np. masztowej), poprowadzenie konstrukcji linowej, lub drutu. Dzięki ich użyciu nie będzie także problemem zapewnienie właściwego napięcia w zastosowanej konstrukcji linowej.

Śruby te znajdą zastosowanie w montowaniu kotew, zaczepów czy innego rodzaju montowań. Chętnie używane bywają przy budowaniu placów zabaw dla dzieci, z uwagi na swój wszechstronny charakter, oraz dużą wytrzymałość – co w takim przypadku przekłada się na zapewnienie należytych standardów bezpieczeństwa. Można je także spotkać w niestandardowych łączeniach typu przegubowego.

Jak trafić na właściwej jakości produkt?

Z uwagi na ważną rolę jaką omawiane śruby pełnią we wszelkich niestandardowych konstrukcjach, ważne jest by zaopatrzyć się w te, które wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Najczęściej są one wykonywane ze stali nierdzewnej, gwarantującej trwałość i niezawodność w każdych warunkach atmosferycznych. Gdyby jednak wymagane było jeszcze dalej idące zabezpieczenie przed korozją, w ofertach skomponowanych przez profesjonalistów znaleźć można śruby zabezpieczone dodatkowo cynkowaniem elektrolitycznym. Często dodatkowo pokryte warstwą chromu. Poszukując tego rodzaju materiałów, warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną na stronie internetowej https://www.kristal.net.pl/produkty/tuleje-gwintowane/346.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + dwadzieścia =