Sposoby na zabezpieczony wtrysk

Wyciągnięcie zabezpieczonego wtrysku wymaga nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim ostrożności. Nawet niewielki błąd lub chwila nieuwagi może skutkować znacznie poważniejszą awarią. Co zatem zrobić, by uporać się z problemem?

Jak poradzić sobie z zabezpieczonym wtryskiem?

Najczęstszą przyczyną awarii wtrysku jest gromadzący się w jego obrębie nagar lub korozja. Demontaż elementu jest bardzo trudny, zwłaszcza w warunkach domowych. Istnieją co prawda różnego rodzaju preparaty, należy jednak pamiętać, że nagar najczęściej powoduje zabezpieczenie głowicy, czyli najgłębiej umieszczonej części wtryskiwacza, co dodatkowo utrudnia wyjęcie elementu. Efektów nie zapewniają również stricte domowe sposoby, polegające na podgrzewaniu czy polewaniu colą. Najbezpieczniejszym i najpewniejszym rozwiązaniem jest w tej sytuacji pomoc doświadczonych fachowców. Zdecydowanie należy unikać korzystania z pojazdu z uszkodzonym wtryskiwaczem – może to skutkować unieruchomieniem pojazdu i znacznie poważniejszą awarią. Rzetelne informacje, rady i wskazówki dotyczące przedmiotowej kwestii można znaleźć w zasobach witryny https://urwana-swieca-zarowa.com.pl/oferta/wyciaganie-wtryskiwaczy/.

Warto pamiętać, że mechanik posiada odpowiedni sprzęt, przede wszystkim specjalną prasę hydrauliczną o sile ok. 20 ton, dzięki której szybko upora się z problemem. Co więcej, za pomocą wspomnianego urządzenia można wyciągnąć również wtryski, które uległy pęknięciu. Większość zdemontowanych wtrysków można poddać regeneracji, umożliwiając tym samych ich dalszą eksploatację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + 13 =