W jaki sposób należy przygotować do transportu pojazd?

Transport pojazdów jest coraz częściej wykorzystywany przez osoby prywatne. Skorzystanie z usługi doskonale przyda się osobom, które zakupiły nowy pojazd i mają problem z przetransportowaniem go z miejsca zakupu do wyznaczonego celu. Czasami zdarza się, że pojazd jest uszkodzony i kierowca nie może go sam przetransportować. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że transport samochodów ciężarowych jest również usługą oferowaną przez zajmujące się tego typu działalnością firmy. W jaki sposób przygotować pojazd, aby ułatwić pracę przewoźnikowi oraz samemu czuć się spokojnym?

Przede wszystkim dokumenty

Na wstępie należy przygotować CMR, czyli list przewozowy, który jasno określa zawarcie umowy o przewóz. Przydatny, gdy transport odbywa się w obrębie Unii Europejskiej, jednak w momencie, w którym zleceniodawca transportu chce przewieźć pojazd spoza Unii Europejskiej, wymagane są także dokumenty celne. W przypadku braku niezbędnych dokumentów firma transportowa nie będzie w stanie przekroczyć granicy.

Gabaryty pojazdów

Zasadniczym aspektem logistycznego przedsięwzięcia są dla przewoźnika gabaryty samochodu, natomiast po skompletowaniu dokumentów należy sprawdzić, czy wybrana firma transportowa posiada odpowiednie samochody transportowe, np. do przewozu skuterów: https://teul.pl/transport-pojazdow/transport-skuterow/. W przypadku jakichkolwiek pytań powinno się kierować je do przewoźnika. Często zdarza się, że zleceniodawca posiada pewne wątpliwości, których jednak nie wyjaśnia z firmą transportową na wstępie, a przecież bezpieczny oraz szybki transport wymaga zaangażowania obu stron umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × pięć =