Najpopularniejsze błędy finansowe młodych ludzi

Kiedy jesteś młody, możesz mieć wrażenie, że masz cały czas na oszczędzanie pieniędzy i spłacanie długów. Ale jeśli nie jesteś ostrożny, twoje lata budowania bogactwa mogą szybko wymknąć się spod kontroli, gdy będziesz się pogrążał w długach. Jeśli potrzebujesz pomocy z długami, to strona https://wyzerujdlugi.pl/ jest dla Ciebie.

Jakie są powszechne błędy finansowe młodych dorosłych?

  • Nie oszczędzanie wystarczająco na emeryturę. Im wcześniej zaczniesz, tym lepsza będzie Twoja sytuacja, gdy przyjdzie czas na emeryturę. Idealnie byłoby mieć co najmniej 15% swoich dochodów odłożonych na emeryturę w wieku 35 lat i 25% w wieku 45 lat. Ale nawet jeśli zaczynasz późno, nie wpadaj w panikę – wciąż możesz zrobić wiele, aby wrócić na właściwe tory.
  • Kupowanie zbyt dużego domu. Kupno domu jest jednym z największych zakupów, jakich dokonuje większość ludzi, ale jeśli jest to więcej, niż możesz sobie pozwolić i prawdopodobnie nie będzie on z czasem tak cenny, jak czynsz, lepiej jest go wynająć.
  • Nadmierne wydawanie pieniędzy na kartach kredytowych. Karty kredytowe mogą być użytecznym narzędziem do budowania dobrej oceny kredytowej – ale tylko wtedy, gdy są używane w sposób odpowiedzialny. Jeśli zauważysz, że wydajesz więcej niż zarabiasz lub masz wysokie saldo miesiąc po miesiącu, rozważ znalezienie sposobów na ograniczenie wydatków lub uzyskanie większych dochodów przed dokonaniem kolejnego dużego zakupu za pomocą plastiku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + dwa =