O czym powinniśmy pamiętać udając się na spływ kajakowy?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spływy kajakowe to świetny sposób, aby wyjść na łono natury i cieszyć się pięknem przyrody. Być może zaskoczy Cię to, że istnieje wiele miejsc, gdzie można iść na kajaki, jedynym warunkiem jest obecność rzeki nieopodal Twojej lokalizacji. Jeśli udajesz się na spływy kajakowe, jest jednak coś, co powinieneś wiedzieć.

Bezpieczeństwo w pierwszej kolejności!

Upewnij się, że twoja łódź jest bezpieczna. Co więcej, musisz upewnić się, że twoja łódź nie ma żadnych wycieków ani dziur, zanim wyruszysz na wycieczkę. Jeśli wcześniej występowały problemy z łodzią, upewnij się, że zostały one naprawione przed wyjściem na wodę.

Zabierz ze sobą wodę oraz prowiant. Nigdy nie wiadomo jak długo przebywać będziesz na wodzie https://kajakidunajcem.pl/oferty/splyw-popradem/, dlatego ważne jest, aby zabrać ze sobą wystarczającą ilość jedzenia i wody dla siebie oraz innych członków grupy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Powiadom zaufaną osobę, gdzie idziesz i ile mniej więcej spodziewasz się być poza domem, aby ktoś wiedział, gdzie się udałeś, jeśli Twojemu życiu zagrażać będzie niebezpieczeństwo. Taka osoba może odpowiednio szybko skontaktować się z poszukiwaczami w razie potrzeby.

Woda to żywioł, zawsze musimy uważać

Najlepiej udać się na spływ z osobą doświadczoną, a co najmniej z osobą, która ma uprawnienia ratownika. Z wodą jest równie wiele zabawy, co niebezpieczeństwa, gdyż silne prądy rzeczne są w stanie pokonać nawet doskonałych pływaków, a co dopiero początkujących, właśnie dlatego kamizelka ratunkowa jest obligatoryjna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Oprogramowanie dla osób niewidomych
Oprogramowanie dla osób niewidomych
Osoby niewidome borykają się z wieloma problemami w swoim życiu, o których osoby w pełni sprawne nawet nie myślą. Niestety […]
Serwery w firmie – jak o nie dbać?
Serwery w firmie – jak o nie dbać?
Firmy korzystające w pracy ze sporej ilości danych, muszą zadbać o to, by były one przechowywane bezpiecznie, przy jednoczesnym łatwym […]
Co zrobić, żeby zapewnić zwierzętom na roli odpowiednie żywienie?
Co zrobić, żeby zapewnić zwierzętom na roli odpowiednie żywienie?
Zwierzęta hodowlane to między innymi bydło domowe, świnie, owce, kozy, konie, muły, osły, króliki domowe, drób, zwierzęta futerkowe i pszczoły. […]