Psychoterapia – czego powinienem się spodziewać?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psychoterapia to sposób na rozmowę o swoich problemach z wyszkolonym specjalistą. Psychologowie i psychiatrzy to dwa rodzaje specjalistów, którzy mogą prowadzić psychoterapię.

Myśli, uczucia i emocje

Psychoterapia zazwyczaj polega na rozmowie o swoich myślach i uczuciach, a także o tym, jak radzisz sobie ze stresem i innymi problemami w swoim życiu.

Istnieje wiele różnych rodzajów terapii https://www.psychoterapia.lublin.pl/ . Niektóre z nich, jak terapia poznawczo-behawioralna, koncentrują się na zmianie sposobu myślenia o sobie i otaczającym nas świecie. Inne, jak terapia interpersonalna, skupiają się na pomocy w rozwijaniu zdrowych relacji z innymi ludźmi.

Ogólnie rzecz biorąc, celem psychoterapii jest pomóc Ci poczuć się lepiej poprzez:

  • Zrozumienie, co jest przyczyną Twojego problemu;
  • Nauczenie się nowych sposobów radzenia sobie z trudnymi sytuacjami;
  • Opracowanie strategii, które pomogą Ci przestać odczuwać przygnębienie lub niepokój.

Jakie są rodzaje psychoterapii?

Istnieje wiele różnych rodzajów psychoterapii – zbyt wiele, by je tu wymienić! Niektóre przykłady obejmują:

Terapia psychodynamiczna: ten typ skupia się na zrozumieniu, jak wczesne doświadczenia kształtują obecne zachowanie. Celem jest pomoc ludziom w zrozumieniu ich przeszłych doświadczeń, aby uzyskać nowy wgląd w siebie i innych.

Terapia poznawczo-behawioralna: ten typ skupia się na zmianie uczuć i zachowań poprzez ponowne wyuczenie wzorców i zachowań. Może pomóc ludziom przebudować swoją osobowość i światopogląd, dzięki czemu rekonstruowany pozytywnie jest również ich sposób myślenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co ma wpływ na poprawne działanie odkurzacza?
Wszyscy lubimy czyste przestrzenie. Czujemy się w nich dobrze i wygodnie. Do utrzymania czystości w domu czy biurze niezbędny jest […]
Jak długo będzie trwać pandemia koronawirusa?
Właśnie przechodzimy przez drugą falę zakażeń Koronawirusem i na razie należy się spodziewać, że epidemia jeszcze trochę potrwa. Po letnim […]
Jak należy opiekować się chomikiem?
Jak należy opiekować się chomikiem?
Posiadanie pupila jest świetnym sposobem na nauczenie dziecka odpowiedzialności, jednak należy pamiętać, że to nie tylko same radości, ale też […]