Jakimi sposobami możemy kompleksowo zatroszczyć się o zdrowie naszego psa?

Każdy właściciel psa chce w pełni zadbać o jego zdrowie. Warto zastanowić się, w jaki sposób zatroszczyć się o doskonałe samopoczucie naszego pupila. Właściwe żywienie psa, jest jednym z najważniejszych elementów prawidłowej opieki nad zwierzętami. 

Jak powinniśmy karmić psa?

Właściwe żywienie psa jest aspektem, dzięki któremu dbamy o jego kondycję fizyczną, ale także psychiczne samopoczucie. Od właściwie dobranego pokarmu zależy zdrowie i długość życia psa, dlatego warto wybierać tylko właściwe pożywienie. Pożywienie musi zawierać odpowiednią ilość składników budulcowych, regulujących a także energetycznych. Dzięki nim nasz zwierzak może prawidłowo funkcjonować. Ilość witamin, białek i tłuszczów powinien być adekwatny gdyż inaczej nasz pies będzie podatny na choroby, a także nie będzie miał sił na radosne harce. Złe karmienie psa może doprowadzić nie tylko do chorób ale także do otyłości psa. 

Żywienie psa w dużej mierze zależy od fazy życia zwierzaka. Inaczej powinniśmy dbać o zdrowie szczeniaka a zupełnie inaczej dorosłego psa. Szczenięta i młode psy rosną intensywnie, dlatego też mają bardzo duże zapotrzebowanie na składniki budulcowe oraz energię. Ich pokarm musi więc zawierać większą ilość kalorii oraz białka aniżeli dorosłe psy. Pokarm stały musi więc być wprowadzany już od czwartego tygodnia życia psa. Zalecane są pokarmy, które nie zawierają barwników oraz konserwantów. 

Właściwa suplementacja psa 

Nie tylko odżywianie jest ważne dla zdrowia psa. Z całą pewnością dla naszego pupila warto zastosować suplementy. Najlepszym preparatem są suplementy dla psa 8in1. Taki produkt pozwoli dostarczyć psom niezbędnych witamin, minerałów dzięki czemu mogą zachować zdrowie. Istotną kwestią jest to, że nie zawierają konserwantów ani sztucznych barwników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − 5 =