Soczewki kontaktowe – co warto o nich wiedzieć?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Soczewki kontaktowe to małe kawałki plastiku, z lub bez mocy korekcyjnej, które umieszcza się bezpośrednio na oku. Są one doskonałą alternatywą dla okularów i mogą być stosowane zarówno w przypadku krótkowzroczności (myopia), jak i dalekowzroczności (hyperopia).

Kiedy nosisz soczewki kontaktowe, Twoje oczy nie muszą pracować tak ciężko. Dzieje się tak dlatego, że światło przechodzi przez nie bezpośrednio na siatkówkę w tylnej części oka. Soczewki kontaktowe pomagają również chronić oczy przed kurzem, zarazkami i innymi potencjalnie szkodliwymi cząsteczkami.

Soczewki kontaktowe są dostępne w wielu różnych formach dla różnych potrzeb:

Soczewki jednodniowe 

Te soczewki mogą być noszone codziennie przez okres do jednego roku przed koniecznością utylizacji. Są łatwe do założenia i wyjęcia, ale nie mogą być ponownie użyte po wyjęciu z oka.

Soczewki miesięczne 

Te soczewki mogą być noszone do 30 dni przed koniecznością utylizacji. Zapewniają większy komfort niż soczewki jednodniowe, ponieważ nie wymagają tak częstego czyszczenia jak soczewki jednodniowe. Jednak po zdjęciu z oka również nie mogą być ponownie użyte.

Miękkie soczewki kontaktowe o przedłużonym trybie noszenia (ESC)

Te miękkie soczewki mogą być noszone nieprzerwanie do 14 dni bez konieczności wymiany lub czyszczenia.

Jeśli chcesz nabyć odpowiedni model dla siebie, to koniecznie zapoznaj się z ofertą ze strony internetowej: https://sklep.contempo.pl/coopervision-c-1_59.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aplikacje mobilne, które wywierają znaczący wpływ na kształt i rozwój biznesu
Każda firma chcąc stale się rozwijać musi dostosować się do nowych rozwiązań technologicznych i panujących trendów. Tylko w taki sposób […]
Koncentrator tlenu – kiedy stosować w domu?
Koncentrator tlenu – kiedy stosować w domu?
Zaskakująco wiele osób zmaga się na co dzień z poważnymi chorobami układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. W takiej sytuacji bardzo rozsądnym […]
Jak przygotować dużą paczkę do wysyłki?
Jak przygotować dużą paczkę do wysyłki?
Wiele osób często musi wysyłać przedmioty o niestandardowych gabarytach – przeważnie są to duże rzeczy, m.in. elektronika i meble. W […]