Jakie atrakcje przygotować na urodziny 5-latka?

Dla każdego rodzica urodziny jego dziecka to bezwarunkowo bardzo ważne wydarzenie. Zauważa się, że tuż po najważniejszym, pierwszym roczku kolejnym wyjątkowym czasem jest ukończenie przez naszego malca okrągłego wieku pięciu lat. To okres wielu zmian, ciągłego rozwoju, a przy tym ogromnej radości z dzieciństwa. Jak zatem uczcić ten wyjątkowy dzień piątych urodzin? Jakie atrakcje przygotować, by przyjęcie było niezapomniane i spełniało oczekiwania nawet najbardziej wymagających solenizantów, jak i ich rówieśników?

Bez niebanalnych dekoracji ani rusz

Pierwszym elementem, o którym nie wolno nam zapomnieć podczas przygotowywania urodzinowego święta, są oczywiście dekoracje. Jakie będą najlepsze? Przede wszystkim kolorowe, ciekawe, zabawne, nawiązujące do tej właśnie konkretnej okazji. W tym przypadku jedną z najbardziej popularnych i uwielbianych przez dzieci praktycznie w każdym wieku dekoracji jest piniata. Charakteryzuje się ona wszystkimi wymienionymi wyżej cechami, co oznacza, że każdy młody człowiek z pewnością będzie z niej bardzo zadowolony. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że dostarcza ona nie tylko wizualnych wrażeń, ale co dla dzieci jest najbardziej istotne, gwarantuje również świetną zabawę  podczas wspólnej próby sprawdzenia, co znajduje się w środku.

Zabawy grupowe podstawą przyjęcia

Nie możemy jednocześnie zapomnieć o zabawach, które przecież są podstawowym zajęciem dzieci. Jakie jednak wybrać, by na przyjęciu nie było nudno, a wręcz odwrotnie? Postawmy na zabawy o charakterze grupowym. Ciekawą opcją jest wybór najciekawszych gier planszowych, dzięki którym nasi podopieczni będą nie tylko przeżywać ciekawą zabawę, ale też rozwijać się i uczyć nowych rzeczy. Warto także zorganizować jakiś konkurs. Może to być konkurs rysunkowy, na przykład na najlepszy rysunek tortu urodzinowego. To świetna atrakcja z elementem rywalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − trzy =