Sposoby na pozbycie się szkodników z ogrodu

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród to dla wielu miejsce codziennego relaksu, dlatego warto troszczyć się o nie, aby wyglądało estetycznie i przyjaźnie. Problem pojawia się wtedy, kiedy okazuje się, że również różnego rodzaju szkodniki upodobały go sobie na swój mały dom. Mowa oczywiście o mszycach, kretach i innych niszczycielach zielonych przestrzeni. Jak sobie z nimi poradzić?

Czym jest deratyzacja?

Pierwszym krokiem do skutecznej walki z szkodnikami jest ich poprawna identyfikacja. Musimy trochę poobserwować i zorientować się, kto jest odpowiedzialny za zniszczenia. Jeśli już znajdziemy winowajcę a naturalne sposoby odstraszania nie przyniosą skutku, warto rozważyć deratyzację. Polega ona na zwalczaniu wszelkiego rodzaju gryzoni przy pomocy środków fizycznych, biologicznych oraz chemicznych.

Oznacza to, że możemy wykorzystać na przykład zatruty pokarm lub różne pułapki. Proces ten powinien zakończyć się dobrze zaplanowaną profilaktyką, czyli między innymi dokonaniem osuszenia powierzchni lub sprzątnięcia niepotrzebnych przedmiotów z terenu ogrodu. Z przykładem takiej usługi można zapoznać się na http://pspddd.pl/.

Kiedy wykonać dezynsekcję?

Dezynsekcja to nic innego jak zwalczanie na różne sposoby wszelkiego rodzaju owadów, zarówno latających jak i biegających. Procesu dokonuje się przy zastosowaniu szerokiego wachlarza metod fizycznych, mechanicznych i chemicznych. Do najpopularniejszych zaliczamy między innymi oddziaływanie na szkodniki ogniem, parą lub gorącym powietrzem a także wyłapywanie, oczyszczanie i stosowanie różnego rodzaju środków owadobójczych.

Aby uzyskać jak najwyższy poziom skuteczności, zazwyczaj wykorzystuje się dwie lub więcej metod jednocześnie. Podobnie jak w przypadku deratyzacji, również tutaj zaleca się szeroką profilaktykę, dzięki czemu unikniemy kolejnych insektów. Na http://pspddd.pl/cennik/ można sprawdzić, ile kosztuje tego typu usługa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sprawdzone pomysły, które wzbogacą wystrój ogrodu
Ciekawie zaaranżowany ogród staje się miejscem, w którym chętnie spędzamy letnie wieczory, wiosenne weekendy czy słoneczne popołudnia jesienią. Meble ogrodowe […]
Na jakie cechy zwrócić uwagę przy wyborze wycieraczki pod drzwi?
W sklepach znajdziemy wiele rodzajów wycieraczek. Ich ceny kształtują się od kilku do nawet kilkuset złotych. W zależności od naszego […]
Jak radzić sobie ze stresem?
Jak radzić sobie ze stresem?
Postęp cywilizacyjny i nowe kierunki rozwoju w wielu dziedzinach niosą niestety za sobą także pośpiech i zwiększoną ilość obowiązków. Wiele […]