Sposoby na pozbycie się szkodników z ogrodu

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród to dla wielu miejsce codziennego relaksu, dlatego warto troszczyć się o nie, aby wyglądało estetycznie i przyjaźnie. Problem pojawia się wtedy, kiedy okazuje się, że również różnego rodzaju szkodniki upodobały go sobie na swój mały dom. Mowa oczywiście o mszycach, kretach i innych niszczycielach zielonych przestrzeni. Jak sobie z nimi poradzić?

Czym jest deratyzacja?

Pierwszym krokiem do skutecznej walki z szkodnikami jest ich poprawna identyfikacja. Musimy trochę poobserwować i zorientować się, kto jest odpowiedzialny za zniszczenia. Jeśli już znajdziemy winowajcę a naturalne sposoby odstraszania nie przyniosą skutku, warto rozważyć deratyzację. Polega ona na zwalczaniu wszelkiego rodzaju gryzoni przy pomocy środków fizycznych, biologicznych oraz chemicznych.

Oznacza to, że możemy wykorzystać na przykład zatruty pokarm lub różne pułapki. Proces ten powinien zakończyć się dobrze zaplanowaną profilaktyką, czyli między innymi dokonaniem osuszenia powierzchni lub sprzątnięcia niepotrzebnych przedmiotów z terenu ogrodu. Z przykładem takiej usługi można zapoznać się na http://pspddd.pl/.

Kiedy wykonać dezynsekcję?

Dezynsekcja to nic innego jak zwalczanie na różne sposoby wszelkiego rodzaju owadów, zarówno latających jak i biegających. Procesu dokonuje się przy zastosowaniu szerokiego wachlarza metod fizycznych, mechanicznych i chemicznych. Do najpopularniejszych zaliczamy między innymi oddziaływanie na szkodniki ogniem, parą lub gorącym powietrzem a także wyłapywanie, oczyszczanie i stosowanie różnego rodzaju środków owadobójczych.

Aby uzyskać jak najwyższy poziom skuteczności, zazwyczaj wykorzystuje się dwie lub więcej metod jednocześnie. Podobnie jak w przypadku deratyzacji, również tutaj zaleca się szeroką profilaktykę, dzięki czemu unikniemy kolejnych insektów. Na http://pspddd.pl/cennik/ można sprawdzić, ile kosztuje tego typu usługa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W co wyposażyć firmę produkcyjną?
W co wyposażyć firmę produkcyjną?
Zakład produkcyjny to przedsiębiorstwo, które wykonuje określone zadania w obrębie różnych dziedzin gospodarki. Niezwykle istotnym elementem każdego tego typu miejsca […]
Jakie zalety niesie ze sobą chodzenie na zajęcia fitness?
Jakie zalety niesie ze sobą chodzenie na zajęcia fitness?
Chodzenie na zajęcia fitness to świetny sposób na uzyskanie kondycji i poznanie podobnie myślących ludzi. Będziesz otoczony przez ludzi, którzy […]
Piece do wygrzewania kompozytów – czy warto wykonać go na zamówienie?
Piece do wygrzewania kompozytów – czy warto wykonać go na zamówienie?
W przemyśle, ale też wielu innych sektorach gospodarki wykorzystuje się zwykle materiały jednorodne. Oprócz nich często można też spotkać materiały […]