W jakie akcesoria zaopatrzyć się idąc na ryby?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wędka, jako podstawowy atrybut wędkarza, to nie jedyny element, który należy zabrać ze sobą nad wodę. W zależności od typu łowienia, w wyposażeniu powinny się znaleźć inne niezbędne akcesoria.

Łowiąc metodą spinningu wystarczy mieć ze sobą nawet jedną przynętę, ale inne style mogą wymagać zabrania szerszego ekwipunku, jak kulki proteinowe, gliny czy kukurydza, aby odpowiednio zanęcić rybę. Obowiązkowo także należy mieć przy sobie kartę wędkarską.

Krótka zasiadka

Kilkugodzinny wyjazd na ryby wymaga zabrania ze sobą podstawowego wyposażenia. W torbie warto mieć nożyczki, przepychacz do przynęt, zapasowe przypony i komplet haczyków. Te drobne przedmioty często gubią się w najmniej odpowiednim momencie.

Jako zapasowy osprzęt można wziąć także kołowrotki, spławiki. Krzesełko lub fotel wędkarski, a także podpórki i sygnalizatory zwiększą komfort zasiadki. Nie powinno się zapominać o podstawowej fizjologii – należy dbać o nawodnienie i zabrać odpowiednią ilość prowiantu. W słoneczny dzień przydać się może także krem z filtrem UV, który zapobiegnie oparzeniu.

Nocna eskapada

Dłuższe wędkowanie wymaga dodatkowego wyposażenia, poza wymienionym powyżej. Przede wszystkim przeżycie komfortowo nocy ułatwi namiot karpiowy – Apolonia Bytom oferuje szeroki wybór polowych sypialni. Składane łóżko wędkarskie także znacznie umili nam sen, który na rybach jest często przerywany. Przed wyjazdem należy sprawdzić pogodę i przygotować odpowiedni ubiór. W zimną noc ratunkiem może być dobrej jakości śpiwór, a wieczorem – preparat na kleszcze i komary.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kosztorysy inwestorskie – do czego służą?
Kosztorysy inwestorskie – do czego służą?
Kosztorysy inwestorskie opierają się na kosztach, które inwestorzy poniosą w celu realizacji projektu. Szacunki te są wykorzystywane przez deweloperów do […]
Jakie rodzaje bram garażowych wyróżniamy?
Jakie rodzaje bram garażowych wyróżniamy?
Brama garażowa to jedno z głównych wejść do domu. Jest to również kluczowy element atrakcyjności domu, więc ważne jest, aby […]
Serwery w firmie – jak o nie dbać?
Serwery w firmie – jak o nie dbać?
Firmy korzystające w pracy ze sporej ilości danych, muszą zadbać o to, by były one przechowywane bezpiecznie, przy jednoczesnym łatwym […]