Wizytówka każdego mężczyzny

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Reguła stara jak świat, a nieprzerwanie aktualna. We współczesnym świecie od mężczyzn wymaga się takiej samej elegancji i wyczucia stylu, jak kiedyś wymagało się od kobiet. Mężczyzna musi być dobrze ubrany, modny i zadbany. Czy się to komuś podoba, czy nie, wygląd to wizytówka każdego mężczyzny.

Dobierając strój codzienny należy dbać o detale. Pamiętajmy: nawet najlepszej jakości garnitur czy koszula zupełnie zatraci swój urok, jeżeli będzie noszony w nieodpowiednim rozmiarze. Ubranie powinno elegancko podkreślać sylwetkę i być dopasowane do ciała. Nie bójmy się założyć fasonu slim, nawet jeśli wydaje nam się, że jest przeznaczony tylko dla szczupłych. To nieprawda: slim może nosić prawie każdy. Nie zapominajmy też, że ubrania muszą być dobrze wyprasowane i koniecznie czyste.

Nie mniej istotne są dodatki, które w dużym stopniu definiują mężczyznę. Niezwykle ważnym elementem męskiej garderoby są portfele. Skórzane portfele na pewno są umiarkowanie stonowane, ale i stylowe. Taki powinien być męski portfel, który jest naszym małym organizerem, i powinien uzewnętrzniać atuty noszącego. To samo można powiedzieć o pasku. Pasek męski skórzany powinien być wyprodukowany ze skóry naturalnej, mieć elegancką klamrę i – koniecznie! – być w kolorze butów. Klasyka mody bardzo ciężko znosi odmienność kolorystyczną między tymi dwoma elementami garderoby.

Skoro o butach mowa – pamiętajmy, by bezustannie je czyścić i pielęgnować. Zawsze należy być przygotowanym na konieczność ich wytarcia i nosić przy sobie odpowiednią ściereczkę. Niedopuszczalne jest obuwie rozklejone lub w inny sposób uszkodzone mechanicznie. Jak to mówią: kobietę poznasz po paznokciach, mężczyznę po butach.

Na koniec – zegarek. Każdy ma swój styl i swój gust, kanonem elegancji jest jednak zegarek tarczowy. Nie musimy od razu inwestować w drogiego „szwajcara”, musi być to jednak wyrób pasujący do naszej osobowości i stylu ubierania się. Przy eleganckim ubiorze absolutnie niedopuszczalne są zegarki elektryczne. Zdecydowanie negatywnie wpływają na odbiór mężczyzny i są odpowiednie tylko do stroju sportowego. Ewentualnie, dla fanów nowości, alternatywą może być smartwatch, ale powinien być stylizowany na tradycyjne modele i nieszczególnie rzucać się w oczy. Najbezpieczniejszym wyborem będzie jednak postawienie na klasykę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym i jak czyścić szybę w kominku?
Czym i jak czyścić szybę w kominku?
Kominek jest ważną częścią Twojego domu. Służy jako miejsce, w którym możesz się zrelaksować i odpuścić wszystkie stresy, które masz, […]
Odpowiednie nakrycie do stołu w restauracji – co zrobić, żeby spełnić oczekiwania gości?
Odpowiednie nakrycie do stołu w restauracji – co zrobić, żeby spełnić oczekiwania gości?
Piękne i eleganckie nakrycie stołu jest wizytówką każdej restauracji. Jeśli rozpoczynamy swoją przygodę z gastronomią, koniecznie powinniśmy dowiedzieć się, w […]
Czy warto zatrudnić specjalistów do pielęgnacji ogródka firmowego?
Czy warto zatrudnić specjalistów do pielęgnacji ogródka firmowego?
Dobra organizacja pracy w firmie wymaga troski o wiele aspektów. Podstawa to oczywiście posiadanie grona wykwalifikowanych specjalistów w danej dziedzinie […]