Kształt i kolor paznokcia – od czego zależy wybór?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękne dłonie i zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Staranny i odpowiednio dobrany manicure dodaje elegancji i uroku. Wybór kształtu paznokcia i koloru lakieru to kwestia gustu i mody. Warto jednak poznać podstawowe zasady, którymi warto się kierować aby nadać dłoniom pożądany wygląd.

Manicure doskonały – jak go uzyskać?

Uważa się, że im krótsze palce, tym paznokcie powinny być dłuższe, bo to je optycznie wydłuża. Oczywiście nie można przesadzić. Dłonie smukłe zaś ładnie wyglądają zarówno z krótkimi, jak i z długimi paznokciami. Kształt jaki im nadamy determinuje ich kolor i zdobienia. Najpopularniejsze są:

Okrągłe – najlepiej pasują do krótkich paznokci. Dobrze wyglądają pomalowane na jeden kolor.

Kwadratowe – nie są polecane na krótkich palcach. Odpowiednie do tzw. francuskiego manicure, ale ładnie prezentują się też w ciemnych kolorach, ze zdobieniem np. z jednej strony.

Migdały – najlepsze dla średniej długości płytki. Efektownie wyglądają w jednym kolorze, ze zdobieniami na dwóch paznokciach.

Szpice – zachwycają pomalowane mocnym, kontrastowym kolorem. Świetnie prezentują się na nich efektowne zdobienia.

Piękny manicure można wykonać samodzielnie, ale taki zrobiony, przez wykwalifikowaną osobę na pewno będzie staranny i zachwycający. W takim przypadku możemy liczyć na ogromny wybór kolorów lakieru, jakiego w domu nie mamy. Dobranie ich jest tam łatwiejsze, gdyż próbki znajdują się na wzornikach, na przykład takich jak te, które są oferowane na https://chiodo.pl/pl/59-wzorniki . Możemy przyłożyć je do paznokcia i od razu zobaczyć jaki będzie efekt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co spakować na weekend nad jeziorem?
Weekendowa wyprawa nad jezioro jest doskonałym sposobem na krótki wypoczynek w gronie znajomych. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku odpowiednie […]
Prezent dla wujka – co możesz mu podarować?
Prezent dla wujka – co możesz mu podarować?
Prezent dla wujka to przemyślany i osobisty sposób na pokazanie mu, jak bardzo go doceniasz. Możesz wybierać spośród wielu prezentów, […]
Złomowanie auta – jak pozbyć się samochodu?
Złomowanie auta – jak pozbyć się samochodu?
Bardzo często w wyniku wypadku samochodowego lub kolizji samochodowej auto nie nadaje się do dalszego użytkowania. W przypadku bardzo dużych […]