Co brać pod uwagę przy zakupie mebli?

Wiele osób na etapie urządzania wnętrz ma problem z wyborem odpowiednich mebli. Na rynku jest bowiem dostępnych mnóstwo tego typu konstrukcji różniących się zarówno pod względem stylistyki, jak i materiału wykonania czy wykończenia. Pamiętajmy o tym, że względy estetyczne powinny odgrywać istotną rolę, ale nie najważniejszą, ponieważ znaczenie ma także funkcjonalność. Jeśli chcemy kupić dobrej jakości meble w Jutrosinie znajdziemy kilka salonów posiadających w swojej ofercie wyjątkowo dużo ciekawych modeli. 

Postaw na produkty wytrzymałe i idealnie wykończone

Wybierając meble, zwracajmy szczególną uwagę na jakość ich wykonania. Ostateczną decyzję podejmujmy zawsze w oparciu o dokładne oględziny konkretnej konstrukcji – złym rozwiązaniem jest jej zakup wyłącznie na podstawie zdjęć w internecie, bo często nie przedstawiają one rzeczywistego produktu, a jedynie jego idealne wyobrażenie. Na jakość składa się kilka elementów. Pierwszym z nich jest rodzaj zastosowanego materiału. Polecane są meble drewniane, gdyż jest to surowiec wytrzymały, naturalny i łatwy w czyszczeniu.

Koniecznie sprawdźmy, czy drewno nie posiada wad w postaci tzw. wylotowych sęków, pozostałości po korze czy dziur po różnych robakach. Dokładnie przyjrzyjmy się też usłojeniu. Ponadto zwróćmy uwagę na frezy połączenia, a także obrzeża oraz zagłębienia – w miejscach tych elementy muszą być tak samo gładkie, jak na wszystkich powierzchniach płaskich. Inne godne uwagi parametry to m.in.:

– grubość elementów – dobry produkt ma zazwyczaj solidną masę, dzięki czemu jest wytrzymały i stabilny

– rodzaj i jakość zastosowanych akcesoriów – np. okuć, zawiasów, prowadnic itp.

– malowanie – unikajmy modeli lakierowanych i bejcowanych, gdyż ulatniają się z nich szkodliwe dla zdrowia substancje

Osobom chcącym uniknąć powyższych problemów zaleca się meble na indywidualne zamówienie. Jeśli chodzi o meble na wymiar Trzcianka jest miastem, w którym działa kilka zakładów stolarskich i salonów oferujących tego typu usługę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + 19 =