Jaki ręcznik wybrać do łazienki?

Ręczniki są jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej łazienki. Niezależnie od tego czy łazienka posiada prysznic czy wannę, przedmioty te obowiązkowo muszą się znaleźć w tym pomieszczeniu.
Odpowiednio wyposażona łazienka powinna posiadać kilka ręczników. Jeden – mniejszy – wisi zwykle przy umywalce i służy do wycierania rąk i twarzy. Niektórzy dzielą tę funkcję między dwa osobne ręczniki. Kolejny powinien być przeznaczony do wycierania ciała po kąpieli, a jeszcze jeden do osuszania włosów. Każdy domownik powinien mieć prywatny ręcznik. Warto zaopatrzyć się również w kilka ręczników dla gości. Dzięki temu podziałowi zachowamy higienę i czystość. Dobrym wyborem jest ręcznik 50×90 cm, ponieważ będzie odpowiedni dla osoby o każdym wzroście i może pełnić różne funkcje.

Często pada pytanie jakie ręczniki będą najlepszym wyborem. W pierwszej kolejności należy postawić na jakość. Poleca się przede wszystkim te wykonane z bawełny, ponieważ najlepiej chłoną wilgoć z ciała, szybko schną, nie podrażniają skóry i nie wywołują reakcji uczuleniowych. Stosunkowo łatwo się je pierze, przy czym nie ulegają odkształceniom, co jest dodatkową korzyścią. Istotnym elementem jest również dobranie ręcznika do wystroju całej łazienki. Zwykle dobiera się go kolorystycznie, aby podkreślał stylizację pomieszczenia.

Podsumowując: dobrej jakości ręcznik powinien szybko chłonąć wodę i równie szybko schnąć, nie podrażniać skóry i być wykonany z miłego w dotyku materiału.Nie powinien natomiast się strzępić, odbarwiać oraz pozostawiać na ciele strzępków materiału lub pyłu. Najlepiej sprawdzą się ręczniki bawełniane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + siedemnaście =