Koszty przewozu paczek z Polski za granicę

Koszt wysyłki paczek z Polski za granicę nie należy do najtańszych (sprawdź np.: “ceny paczek z Irlandii do Polski”), dokładając do tego różnorodne ceny jakie oferują różni przewoźnicy za przewóz produktu powstaje przed nami spory problem. Niezmiernie istotnym czynnikiem w tym przypadku jest także sama waga przesyłki – oczywiście, im będzie ona większa, tym więcej zmuszeni będziemy zapłacić.

Najbardziej przystępne ceny przedstawiać będą głównie te wysyłki skierowane do krajów Unii Europejskiej – to właśnie do nich paczka dojdzie najszybciej i najbezpieczniej. Poza tym, różnice w końcowych kwotach zależeć będą od samego przewoźnika na którego postawimy. Mogą to być wybrane firmy kurierskie, przejazd prywatny, busy czy nawet Poczta Polska. Co jasne, do najpowszechniej wybieranych przewozów należą wszelkiego rodzaju firmy przewozowe – charakteryzują się one szybkim czasem przewozu oraz względnym bezpieczeństwem paczki. Jednak pamiętajmy, iż w tym przypadku przesyłka nie jest objęta ubezpieczeniem, a więc w przypadku jej zaginięcia nie zostaną nam zwrócone koszta. Korzystając z usług firmy przewozowej będziemy zmuszeni zapłacić od 80 do 130 złotych za paczkę powyżej 20 do 30 kg. Jest to rozwiązanie tańsze od skorzystania z oferty Poczty Polskiej, gdzie ceny są o 20-30 złotych większe.

Jednakże najlepszą ofertą cenową oraz najwyższą wygodą cieszą się przesyłki kurierskie. To właśnie w tym przypadku mamy największe pole wyboru – pamiętajmy jednak, iż w tej grupie ceny za przesyłki mocno mogą się od siebie różnić, w zależności od wyboru kuriera. Co niezmiernie ważne, wszystkie paczki przewożone za granicę z Polski przez kurierów są ubezpieczone – nic nie stoi na przeszkodzie, aby ubiegać się o odszkodowanie od firmy kurierskiej, gdy nasza paczka ulegnie uszkodzeniu. Sprawdź przykładową ofertę: “przewóz paczek Polska Irlandia”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − osiemnaście =