Co to jest digipack?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób kupujących płytę CD nie zwraca za bardzo uwagi na to, w jaki sposób została ona opakowana. Jednak to właśnie digipack sprawia, że w czasach YouTube i Spotify firmy płytowe nadal znajdują nabywców na swoje produkty.

Digipack – czym jest?

Jest to rodzaj opakowania na płytę CD w formie prostokąta, zazwyczaj wykonany z kartonu. Często przypomina książkę o grubych kartach, którą rozwija się po to, aby dotrzeć do plastikowej tacy, na której umieszczona jest płyta. Digipack mieści w sobie płyty o średnicy 12 cm, czyli wspomniane już CD, ale także DVD oraz Blu-ray albo HD-DVD. Obecne technologie pozwalają na wyprodukowanie formatów CD oraz 4,5 lub 6P w wersjach na dwie płyty lub wycięciem na książeczkę.

To, co najbardziej cenią kolekcjonerzy digipacków to unikalna szata graficzna, bowiem wiele z tych opakowań wydawanych jest jako druk niskonakładowy, a co za tym idzie – ich wartość artystyczna jest znaczna. Jednak ta forma opakowania ma także swoje wady. Jest ono przede wszystkim o wiele mniej wytrzymałe na uszkodzenia i mniej odporne niż tak zwany jewel case.

Elegancki i ekskluzywny

Tego typu opakowania są bardziej wyszukane i luksusowe. Ich okładki można dowolnie zadrukowywać z dwóch stron, a dodatkowo mogą być one uszlachetniane poprzez zastosowanie różnego rodzaju folii, tłoczenia lub kalandrowania (specjalnego sposobu obróbki folii, który daje jej ciekawą i niespotykaną fakturę). Digipack może zostać wykonany na indywidualne zamówienie, ręcznie lub z wykorzystaniem najwyższej jakości produktów.

Karty zadrukowuje się za pomocą druku cyfrowego, co pozwala na wierne odwzorowanie kolorów oraz szczegółów fotografii.  Osoby, które planują wykonanie takiego opakowania powinny powierzyć to zadanie profesjonalnej drukarni. Wystarczy wpisać “digipack Warszawa”, aby móc skorzystać z pomocy profesjonalistów i uzyskać najlepszy możliwy efekt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na czym polega leasing i jak możemy dzięki niemu dokonać zakupu nowego samochodu?
Na czym polega leasing i jak możemy dzięki niemu dokonać zakupu nowego samochodu?
Leasing to umowa cywilnoprawna, którą zawiera leasingodawca (finansujący) oraz leasingobiorca (korzystający). Niektórzy porównują tę formę finansowania do zakupu na raty […]
Czym jest gluten i kto powinien go unikać?
Gluten to mieszanina białek roślinnych, która występuje w ziarnach niektórych zbóż, np. pszenicy, żyta i jęczmienia. Po połączeniu z wodą […]
Moda wieczorowa – jak pięknie wyglądać i jednocześnie czuć się komfortowo
Moda wieczorowa – jak pięknie wyglądać i jednocześnie czuć się komfortowo
Kreacje wieczorowe dla kobiet od lat przeżywają istny renesans – jeszcze do niedawna modne przede wszystkim sukienki o kroju rozkloszowanym […]