Co wziąć pod uwagę przed adopcją kotka ze schroniska?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy przynosisz do domu nowego kota, może być trudno wiedzieć, czego się spodziewać. Twój nowy kot najprawdopodobniej będzie na początku bardzo nerwowy i nieśmiały, więc bądź dla niego cierpliwy. Może minąć kilka tygodni, a nawet miesięcy, zanim zacznie Ci ufać.

Istnieje wiele rzeczy do rozważenia podczas adopcji kota ze schroniska.

Oto niektóre z najważniejszych rozważań:

Wiek

Chcesz wybrać starszego kota, jeśli to możliwe, ponieważ mają one tendencję do bycia bardziej łagodnymi i mniej prawdopodobne jest, że będą miały problemy behawioralne. Jeśli nie jest to możliwe, szukaj kocięta do adopcji, które mają tendencję do bycia bardziej zabawnymi i czułymi niż dorosłe koty.

Osobowość

Chcesz wybrać kota, który będzie pasował do Twojego stylu życia i domu. Jeśli szukasz kota do kolan, poszukaj takiego, który usiądzie na Twoich kolanach, gdy tylko wejdziesz do pokoju. Jeśli masz w domu inne zwierzęta, spróbuj najpierw je odwiedzić, aby sprawdzić, czy dobrze się dogadują.

Płeć

Samce są często bardziej aktywne niż samice i mogą potrzebować więcej ćwiczeń – zwłaszcza gdy osiągną dorosłość. Kotki są zazwyczaj mniej aktywne, choć to zależy od konkretnego kota.

Temperament

Temperament jest prawdopodobnie najważniejszą kwestią przy wyborze kota. Niektóre koty są otwarte i czułe, podczas gdy inne są nieśmiałe lub powściągliwe w stosunku do obcych. Nie możesz wiedzieć dokładnie, jak dorosły kot będzie zachowywał się w Twoim domu, dopóki nie zamieszkacie razem przez jakiś czas, ale możesz zorientować się, rozmawiając z pracownikami schroniska, w którym będziesz adoptował swojego pupila.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zablokowałeś swój sejf? O to co należy zrobić
Zablokowałeś swój sejf? O to co należy zrobić
Każdy z nas tak miał: Zamknąłeś swój sejf, ale nie pamiętasz kombinacji. Niestety, większość sejfów nie jest wyposażona w sposób […]
Suplementy diety dla wegan
Dieta wegańska wiąże się z zupełnie innymi nawykami niż odżywianie składnikami odzwierzęcymi. To gotowanie innych potraw, zamawianie alternatywnych dań w […]
Jakie kroki podjąć w celu tuningu własnego auta?
Każdemu kierowcy posiadającemu własny samochód zależy na tym, aby była on naprawdę sprawną maszyną, a jednocześnie dobrze się prezentował. Dlatego […]