Gdzie można studiować język angielski?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli dobrze czujemy się w świecie języków obcych, warto pomyśleć o studiach, które ich dotyczą. Wciąż najbardziej popularnym kierunkiem jest filologia angielska, która co roku przyciąga tysiące młodych ludzi. Uniwersytety w Polsce posiadają szeroką ofertę tego kierunku, co może wprowadzić młodego człowieka w stan rozdarcia. Gdzie można studiować język angielski? Która uczelnia będzie najlepszym wyborem?

Przede wszystkim pasja

Pierwsze pytanie, które każdy powinien sobie zadać dotyczy tego, czy nauka języka angielskiego będzie pasją, czy rzemiosłem? Jeżeli jesteśmy zakochani w kulturze anglosaskiej, chcielibyśmy podróżować do anglojęzycznych krajów to najlepszym kierunkiem będą od razu szkoły zagraniczne. I wcale nie chodzi koniecznie o to, aby starać się o dostanie na Oxford czy Cambridge, tylko o poszukanie jednego z wielu ciekawych wariantów wymiany międzynarodowej. Jeżeli jednak bardziej zależy nam na praktycznym ujęciu filologicznym, to można na początku ograniczyć się do rodzimej oferty studenckiej. Uniwersytet Jagielloński, Warszawski, Mikołaja Kopernika i wiele innych oferują kompleksowe kształcenie w tym zakresie. Takie studia można łączyć z dodatkowymi aktywnościami, które wzmocnią nasz rozwój w tę stronę.

Trzecią drogą jest zainteresowanie się ofertami szkół prywatnych, gdzie można pozwolić sobie na naprawdę elastyczny grafik i przyjemność z poznawania języka angielskiego łączyć już ze standardową pracą zarobkową. To, na który wariant się zdecydujemy powinien zależeć od naszych planów na przyszłość.

Artykuł napisał tłumacz, Krzysztof Bukowski, który studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim i od 15 lat zajmuje się tłumaczenie języka angielskiego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co pasuje do nowoczesnej jadalni?
Co pasuje do nowoczesnej jadalni?
Pomieszczenie, w którym spędzamy wiele czasu i to zarówno sami, jak i z rodziną czy znajomymi – mowa oczywiście o […]
Jaki prezent warto podarować mężczyźnie na święta?
Jaki prezent warto podarować mężczyźnie na święta?
Okres przedświąteczny to prawdziwe szaleństwo zakupów. Wiele kobiet staje jednak w obliczu poważnego dylematu, jakim jest zakup prezentu dla mężczyzny. […]
Co wpływa na długie działanie akumulatora?
Co wpływa na długie działanie akumulatora?
Akumulatory są jedną z częściej wymienianych części samochodowych. Co więcej, dzisiejsze produkty funkcjonują dużo krócej od tych sprzed kilkunastu lat […]