Jak ubrać świadka na ślub?

Wyróżnienie, jakim jest bycie świadkiem w najważniejszym dla pary młodej dniu, to wielka odpowiedzialność. Z reguły oznacza to, że młodzi darzą nas szczególną sympatią i zaufaniem. Warto więc podejść do tego wyzwania sumiennie i przygotować się na tę szczególną uroczystość.

Ważne zadanie wymaga odpowiedniej oprawy

Mężczyzna, któremu powierzono rolę świadka, musi pamiętać, że będzie tego dnia w centrum uwagi – tuż za nowożeńcami. Będąc tak blisko całego wydarzenia, jego wygląd z pewnością powinien wpasowywać się w ogólny zamysł uroczystości. Współczesne śluby organizowane są wedle przeróżnych motywów przewodnich – boho, industrialnym, klasycznym czy glam. W związku z tym warto wcześniej skonsultować się z młodymi odnośnie estetyki całego przedsięwzięcia.

Najbezpieczniejszym wyborem będzie zawsze klasyczny granatowy, niebieski lub popielaty garnitur. Ponadczasową czerń zwykle pozostawia się panu młodemu. Wybór koszuli jest zasadniczo prosty – bezbłędną opcją będzie śnieżnobiała koszula. Jeśli zamierzamy utrzymać naszą stylizacje w tonie klasycznej elegancji, doskonałym wyborem będą koszule na spinki.

Nie zapominajmy o detalach!

Stylizacja formalna nie kończy się na garniturze – należy także zadbać o odpowiednie dodatki. Najważniejszym elementem wykańczającym stylizacje będzie krawat lub mucha. Dobrze dobrane kolorystycznie do garnituru sprawią, że całość nabierze spójności. Starajmy się wybierać jednolite materiały, które nie będą kontrastować zarówno z garniturem czy resztą otaczającej kolorystyki (np. suknią świadkowej). Całość ubioru uzupełnią dobrej jakości skórzane pantofle oraz pasek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − 9 =