Kosztorysy inwestorskie – do czego służą?

Kosztorysy inwestorskie opierają się na kosztach, które inwestorzy poniosą w celu realizacji projektu. Szacunki te są wykorzystywane przez deweloperów do określenia, czy mogą oni z zyskiem zrealizować planowany projekt. Kosztorysy inwestorskie obejmują wszystkie koszty, które deweloper poniesie przy realizacji nieruchomości, takie jak koszty nabycia gruntu, uzyskania pozwoleń, projektowania i budowy.

Co to jest kosztorys inwestorski?

W branży deweloperskiej kosztorys deweloperski to zestawienie wszystkich kosztów, które inwestorzy poniosą w celu realizacji projektu. Kosztorysy te są wykorzystywane przez deweloperów do określenia, czy mogą oni z zyskiem zrealizować planowany projekt. Kosztorysy inwestorskie zawierają wszystkie koszty, które deweloper poniesie przy realizacji nieruchomości, takie jak nabycie gruntu, uzyskanie pozwoleń, projektowanie i budowa.

Kto może wykonać kosztorys?

Kosztorys powinien być wykonany przez profesjonalistę ze strony https://rms-kosztorysy.pl/kosztorysy-inwestorskie/, który ma doświadczenie w branży deweloperskiej i może przedstawić dokładne szacunki. Większość deweloperów zatrudnia inżyniera lub architekta do wykonania kosztorysu, ale niektórzy decydują się zrobić to samodzielnie.

Proces wykonywania kosztorysu jest w pewnym stopniu subiektywny, ponieważ zależy od tego, jak szczegółowy chce być każdy deweloper. Niektórzy deweloperzy uwzględnią wszystkie koszty, podczas gdy inni mogą uwzględnić tylko te, które są bezpośrednio związane z budową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 7 =