Kto w dzieciństwie nie patrzył na ogromne dźwigi na budowach i nie marzył, aby kiedyś zasiąść w kabinie? Chyba każdy z nas. Skoro to czytasz, to pewnie chciałbyś to marzenie urzeczywistnić. Co należy więc zrobić, aby móc pracować jako operator żurawia?
Żurawie wieżowe potocznie zwane dźwigami to jedne z największych maszyn roboczych. Wykorzystuje się je w budownictwie, ale też do transportu materiałów, czy montażu konstrukcji.
Praca operatora żurawia nie jest dla wszystkich. Osoba, która łączy swoją przyszłość z tym zawodem powinna być opanowana, dokładna, rzetelna i odpowiedzialna. Oprócz tego ważnym atutem jest silna psychika, samodyscyplina, a także świetna organizacja pracy. Pracując na wysokościach jest się narażonym na wiele czynników stresowych, jak np. hałas czy wibracje.
Niezależnie od tego, czy jesteś zupełnie zielony w temacie, czy chcesz po prostu rozszerzyć swoje kompetencje zawodowe, pierwszą rzeczą, jaką należy się zainteresować są oczywiście profesjonalne szkolenia. Operator żurawia to bardzo odpowiedzialny zawód i nieprzeszkolona osoba w kabinie może narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo. Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w takim kursie, zajrzyj na stronę https://corleonis.pl/szkolenia/.
Pracując jako operator żurawia w Polsce możesz liczyć na zarobki z przedziału od 2,5 do nawet 5,5 tys. złotych brutto. Oczywiście, płaca uzależniona jest od doświadczenia, zakresu obowiązków, ale i regionu kraju. Praca operatora żurawia za granicą jest również atrakcyjna. Stawki godzinowe w tym zawodzie w Niemczech, Anglii, Francji, czy Holandii zaczynają się od 50 złotych netto. Przy okazji wiele firm oferuje swoim pracownikom dodatki pozapłacowe i różne inne benefity.