Co ubrać do teatru?

Teatr to wspaniałe miejsce, gdzie można na żywo spotkać się z prawdziwą kulturą i nierzadko prawdziwymi talentami aktorskimi. Ze względu na specyfikę tej przestrzeni, obowiązuje tutaj dress code. Oznacza to po prostu, że wizyta w teatrze wiąże się z odpowiednim strojem, który znacznie odbiega od tego prezentowanego na ulicy. Warto swoim wyglądem podkreślić szacunek do aktorów prezentujących swoje umiejętności oraz pozostałych uczestników wydarzenia.

Jeszcze do niedawna zasady określające ubiór do teatru były dość sztywne i obowiązywał strój galowy: sukienka wieczorowa w przypadku kobiet oraz garnitur w przypadku mężczyzn. Dzisiaj nie jest to tak restrykcyjnie przestrzegane, choć nadal obowiązuje odświętny strój. Jak zatem, w obecnych czasach, ubrać się do teatru?

Zgodnie z miejscem, do którego idę

Warto trzymać się przekonania, że teatr to miejsce szczególne, więc i strój powinien być tam elegancki. Jeśli chodzi o kobiety, dobrze będzie wyglądać sukienka w stonowanych kolorach lub klasycznej czerni z torebką szarą. Oczywiście można założyć spodnie, lecz zaleca się, by były to materiałowe, a nie popularne jeansy. Torebki skórzane podkreślą każdą stylizację, podobnie zresztą jak buty na wysokim obcasie.

Natomiast mężczyźni, którzy niekoniecznie chcą ubierać garnitur, powinni założyć przynajmniej elegancką koszulę oraz materiałowe spodnie. Z powodu takiego wyjścia zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni zostawić swoją ulubioną parę jeansów w szafie. Krawat lub muszka nie są konieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 1 =