Dermatologia estetyczna – czym się zajmuje?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest?

Dermatologia estetyczna to dziedzina dermatologii, która skupia się na poprawie wyglądu Twojej skóry, od zmarszczek i trądziku po blizny i uszkodzenia słoneczne.

Można myśleć o dermatologii estetycznej jako o tym samym, co chirurgia plastyczna, ale dla skóry. Celem jest sprawienie, aby skóra wyglądała zdrowiej i wyrównać niedoskonałości, takie jak zmarszczki i blizny. W niektórych przypadkach można to zrobić za pomocą wstrzykiwanych wypełniaczy lub laserów, podczas gdy w innych przypadkach można to zrobić za pomocą tatuażu lub konturowania ciała.

Dermatolodzy estetyczni mogą pomóc Ci za pomocą różnych zabiegów, w tym botoksu, wypełniaczy, resurfacingu laserowego, peelingów chemicznych i mikrodermabrazji. Wykonują również operacje kosmetyczne, takie jak lifting twarzy i rhinoplastyka.

Oto kilka wspólnych procedur oferowanych przez dermatologów estetycznych:

Botox

Botox to oczyszczone białko, które wstrzykuje się do określonych mięśni, aby je tymczasowo sparaliżować. Stosuje się go do wygładzania zmarszczek wokół oczu (kurze łapki), linii na czole (linie marszczące) i linii marszczących między brwiami (glabella). Botox sprawdza się również w przypadku blizn potrądzikowych, ponieważ rozluźnia mięśnie pod skórą, które powodują powstawanie pryszczy.

Wypełniacze

Wypełniacze to substancje wstrzykiwane w obszary o małej objętości, aby uzyskać bardziej młodzieńczy wygląd. Wypełniacze z kwasem hialuronowym to obecnie najskuteczniejsze dostępne rodzaje wypełniaczy. Przykłady obejmują Juvederm XC, Restylane Lyft i Voluma XC.

Jeśli szukasz odpowiedniego specjalisty, to sprawdź stronę: http://www.dermatoestetica.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czerń – idealny kolor na każdą okazję
Czerń – idealny kolor na każdą okazję
O tym, że zarówno kobiety, jak i coraz częściej również mężczyźni, lubią się modnie ubierać, wiadomo nie od dzisiaj. Stylizacja […]
Zalety kanapy narożnej
Zalety kanapy narożnej
Zastanawiając się nad zakupem kanapy narożnej, warto zwrócić uwagę na zalety jakie są przez nią oferowane. Po pierwsze, dzięki temu, […]
Jak zwiększyć bezpieczeństwo w polskich szkołach?
Jak zwiększyć bezpieczeństwo w polskich szkołach?
Każdy rodzic, który ma dziecko w wieku szkolnym martwi się o to, czy szkoła, do której chodzi jego pociecha jest […]