Dlaczego ekogroszek to dobra alternatywa do węgla opałowego?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właśnie wymieniasz piec i zastanawiasz się, jakie paliwo będzie odpowiednie, ekologiczne, a przy tym pomoże Ci obniżyć koszta ogrzewania domu? Zdecydowanie powinieneś rozważyć zakup pieca dedykowanego do węglowego groszku. Jeżeli nie wiesz, jaka jest różnica między ekogroszkiem a węglem i jakie właściwie ma właściwości, to jesteś we właściwym miejscu.

Ekogroszek – ekologiczny materiał opałowy

Ekogroszek produkuje się z wysokokalorycznego węgla o niskiej popielności. Dzięki temu jego spalanie wytwarza mniej szkodliwych substancji niż dostępny na rynku standardowy węgiel kamienny. Ten, który możemy kupić, to przeważnie węgiel o średniej kaloryczności i wysokiej popielności, znacznie mniej ekologiczny. Ekogroszek zawiera też znacznie mniej związków siarki, więc palenie nim jest po prostu zdrowsze.

Kolejnym plusem jest to, że ekogroszek nadaje się do palenia w piecach z automatycznymi podajnikami, co pozwoli Ci zapomnieć o konieczności dokładania paliwa, żeby w domu było przyjemnie i ciepło. Nie mniej ważna jest kwestia smogu. Województwo Świętokrzyskie zmaga się z tym problemem od dawna i jakby wszyscy stosowali ekogroszek Kielce byłyby znacznie przyjemniejszym miejscem.

Niewielkie ziarna są wygodne w użytkowaniu, a te spełniające kryteria niskoemisyjne powinny mieć przy tym certyfikat Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla. Przez sprzedaż podróbek wyglądających jak ekogroszek Łomianki również zmagają się z problemem smogu. Działający tam handlarze, chcąc się szybko dorobić, sprzedawali podrobiony opał, warto więc zwracać uwagę na odpowiednią certyfikację.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co możemy zrobić, aby zadbać o nasze drzewa w ogrodzie?
Co możemy zrobić, aby zadbać o nasze drzewa w ogrodzie?
Jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby zadbać o nasze drzewa w ogrodzie. Jedną z nich jest posadzenie drzew w […]
Jak wybrać odpowiednia bluzę dla swojego dziecka?
Jak wybrać odpowiednia bluzę dla swojego dziecka?
Bluzy są podstawą garderoby bez względu na porę roku. Mogą być noszone samodzielnie, sparowane z innymi warstwami lub używane jako […]
Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola?
Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola?
Przedszkole jest dla każdego dziecka okresem przejściowym pomiędzy wolnym od trosk dzieciństwem a ciężkim etapem szkolnym. Wówczas nasz maluch uczy […]