Dlaczego ekogroszek to dobra alternatywa do węgla opałowego?

Właśnie wymieniasz piec i zastanawiasz się, jakie paliwo będzie odpowiednie, ekologiczne, a przy tym pomoże Ci obniżyć koszta ogrzewania domu? Zdecydowanie powinieneś rozważyć zakup pieca dedykowanego do węglowego groszku. Jeżeli nie wiesz, jaka jest różnica między ekogroszkiem a węglem i jakie właściwie ma właściwości, to jesteś we właściwym miejscu.

Ekogroszek – ekologiczny materiał opałowy

Ekogroszek produkuje się z wysokokalorycznego węgla o niskiej popielności. Dzięki temu jego spalanie wytwarza mniej szkodliwych substancji niż dostępny na rynku standardowy węgiel kamienny. Ten, który możemy kupić, to przeważnie węgiel o średniej kaloryczności i wysokiej popielności, znacznie mniej ekologiczny. Ekogroszek zawiera też znacznie mniej związków siarki, więc palenie nim jest po prostu zdrowsze.

Kolejnym plusem jest to, że ekogroszek nadaje się do palenia w piecach z automatycznymi podajnikami, co pozwoli Ci zapomnieć o konieczności dokładania paliwa, żeby w domu było przyjemnie i ciepło. Nie mniej ważna jest kwestia smogu. Województwo Świętokrzyskie zmaga się z tym problemem od dawna i jakby wszyscy stosowali ekogroszek Kielce byłyby znacznie przyjemniejszym miejscem.

Niewielkie ziarna są wygodne w użytkowaniu, a te spełniające kryteria niskoemisyjne powinny mieć przy tym certyfikat Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla. Przez sprzedaż podróbek wyglądających jak ekogroszek Łomianki również zmagają się z problemem smogu. Działający tam handlarze, chcąc się szybko dorobić, sprzedawali podrobiony opał, warto więc zwracać uwagę na odpowiednią certyfikację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 18 =