Jak nadać paznokciom elegancki kształt?

Kobiety starają się dbać o swoje dłonie, by zawsze wyglądały elegancko i pomagały wywierać pierwsze dobre wrażenie. Odpowiednia pielęgnacja i nawilżanie to podstawowe zabiegi. A dokładny, efektowny manicure stanowi ozdobę, dodaje uroku i szyku.

Pielęgnacja paznokci

Pierwszą czynnością podczas pielęgnacji paznokci powinno być usunięcie nadmiaru skórek. Nie jest to przyjemne, ale po wykonaniu tego zabiegu płytka już wygląda na zadbaną. Następnie należy ją skrócić i nadać jej pożądany kształt, który powinien być odpowiednio dobrany do typu dłoni. Im krótsze palce tym paznokcie powinny być dłuższe. Można je różnorako modelować, np. na okrągło, kwadratowo, w formie migdałka, albo też tworząc efektowny szpic. W uzyskaniu pożądanego efektu niezbędne są narzędzia i urządzenia. Podstawowe to pilniczki, cążki i patyczki do skórek. Doskonale sprawdzą się też frezarki do paznokci, przy pomocy których wszystkie omówione zabiegi można wykonać zdecydowanie szybciej i dokładniej.

Staranny manicure

Przygotowane, uformowane paznokcie można pokryć lakierem, który również może pomóc w skorygowaniu ich kształtu. Jeśli są one za szerokie należy nanieść lakier tak, by brzegi zostały niepomalowane, co pozwoli optycznie je wysmuklić. Jasne barwy pomagają niejako powiększyć płytkę. Warto użyć lakieru hybrydowego, który ma piękny połysk i wygląda bardzo elegancko. Do jego utwardzenia potrzebna jest specjalna lampa UV do paznokci. Dzięki zastosowaniu jej, manicure jest trwały i nie odpryskuje przez kilka tygodni, a dłonie są zadbane i efektowne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście + dwadzieścia =