Jak ciekawie zagospodarować taras z ogrodem?

Posiadacze domków z ogrodem często zastanawiają się, w jaki sposób zaaranżować wolną przestrzeń. Aby nadać charakteru działce, wystarczy dobrać kilka funkcjonalnych i ciekawie wyglądających dodatków. Bardzo modne są akcesoria wykonane z drewna lub wikliny. Jak więc ciekawie zagospodarować taras z ogrodem, by cieszyć się wspaniale wyglądającym otoczeniem?

Wiklinowe dodatki na taras i do ogrodu

Wiklina to ciekawie wyglądający materiał, który idealnie sprawdzi się w ogrodzie i na tarasie. Dobrym wyborem mogą okazać się parawany z wikliny, które zapewnią odrobinę prywatności oraz komfort wypoczynku. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy miejsce do relaksu jest ogrodzone jedynie siatką. Wystarczy bowiem ustawić wiklinowy płotek wokół basenu czy zestawu wypoczynkowego. Ochroni on nie tylko od wzroku sąsiadów czy przechodzących obok osób, ale także będzie dobrą zaporą przeciwwiatrową. Dodatkowo stanie się główną dekoracją ogrodu. Do parawanu można dodatkowo dokupić wiklinowe krzesła czy podwieszany kokon.

A co z ogrodzeniem?

Licha siatka nie osłoni posesji, a gruby i solidny mur wokół ogrodu to spory wydatek. Jeśli więc zależy nam na zapewnieniu sobie całkowitej prywatności, wystarczy użyć drewnianych paneli. Można ułożyć je od wewnętrznej lub zewnętrznej strony ogrodzenia. Wiklina na ogrodzenie zasłoni działkę i urozmaici siatkę czy płotek. Materiał ten jest bardzo solidny i wytrzymały, dlatego żadne warunki atmosferyczne nie są mu straszne. Maty te są również stosunkowo tanie, dlatego ich montaż to ciekawa alternatywa dla tych, którzy niskim kosztem chcą odgrodzić się od sąsiadów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + czternaście =