Jak zadbać o komfort w biurze podczas upałów?

Dla wielu pracowników lato jest mile widzianą przerwą od zimowej pogody. Jednak dla tych, którzy pracują w klimatyzowanym biurze, lato może być bolesnym przypomnieniem, że nie relaksują się na plaży lub nad jeziorem – tkwią w środku budynku.

Klimatyzacja, taka jak na stronie https://clima-comfort.com.pl/klimatyzacja/do-biura/, jest istotnym elementem każdego budynku komercyjnego. Zapewnia pracownikom komfort i możliwość pracy na najwyższym poziomie, dlatego tak ważne jest posiadanie systemu klimatyzacji, który działa wydajnie i niezawodnie. Wiele biur posiada centralne systemy klimatyzacji, ale mogą one być ustawione na temperaturę, która jest zbyt wysoka dla niektórych pracowników i zbyt niska dla innych. Ponadto, systemy centralne często nie chłodzą odpowiednio poszczególnych biur lub boksów.

Co oprócz wentylacji?

Na szczęście jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby zwiększyć komfort miejsca pracy w czasie upałów:

  • Umieść swój komputer na stojaku lub biurku o regulowanej wysokości, aby nie nagrzewał całego ciała podczas pracy z nim.
  • Użyj wentylatora oscylacyjnego, aby rozprowadzić powietrze w całym boksie, a nie tylko dmuchać bezpośrednio na Ciebie z jednej strony. Pomoże to w utrzymaniu chłodu u innych osób w tym obszarze, a także poprawi przepływ powietrza, dzięki czemu ciepło nie będzie gromadzić się w pobliżu okien lub ścian, gdzie może powodować problemy z kondensacją na formach i innych powierzchniach.
  • W miarę możliwości należy otwierać okna, aby umożliwić wentylację poprzeczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 11 =