Jakie drzwi wybrać do prysznica?

Drzwi prysznicowych używamy, aby uzupełniając ścianki prysznicowe zabudować brodzik stwarzając szczelną przestrzeń do kąpieli. Takie rozwiązanie pozwala nam na stworzenie obszaru do mycia o dowolnych wymiarach. Mimo, że takie rozwiązanie nie jest uważane za najtańsze to ergonomiczność oraz stabilność sprawiają, że alternatywa ta jest warta inwestycji.

Przy wyborze drzwi należy rozpatrzyć kilka kryteriów dzięki którym będziemy pewni, że zrealizowana inwestycja przez długi czas będzie spełniać swoje zastosowanie. W pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiedni rozmiar. Warto przeanalizować jakie wymiary drzwi dostępne są w interesującym nas sklepie, żeby dostosować się do takich jakie będziemy mogli zakupić. Jeżeli mamy możliwość zamówienia drzwi na wymiar możemy dostosować je do każdego wymyślonego przez nas projektu. Kolejny aspekt to materiał z jakiego będą wykonane. Najpopularniejszym rozwiązaniem w tej kwestii jest szkło hartowane. Następnie można przejść do typów zamykania drzwi. Bardzo często używa się drzwi uchylanych na zawiasach. Jest to proste oraz tanie rozwiązanie, jednak wymaga przestrzeni aby je w pełni otworzyć. Dlatego alternatywą dla mniejszych łazienek są drzwi prysznicowe przesuwane.  Zajmują one miejsce jedynie w obrębie kabiny. Najrzadziej natomiast stawia się na drzwi łamane, które mimo dużej funkcjonalności mogą szybko przestać być wygodnie użytkowanie.

To najważniejsze aspekty jakie należy przeanalizować przy wyborze drzwi prysznicowych. Od nich w głównej mierze zależny nasze zadowolenie z użytkowania prysznica. Nie warto ślepo kierować się jedynie ceną oraz marką, ponieważ takie myślenie często jest zgubne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × trzy =