Jakie rodzaje bram garażowych wyróżniamy?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brama garażowa to jedno z głównych wejść do domu. Jest to również kluczowy element atrakcyjności domu, więc ważne jest, aby znaleźć odpowiedni styl dla domu i budżetu.

Najczęściej spotykane rodzaje bram garażowych to:

Bramy rolowane

Bramy rolowane to najczęstszy typ bramy garażowej. Bramy te zwijają się po otwarciu, więc są idealne do garaży o ograniczonej przestrzeni. Są również łatwe w montażu i utrzymaniu. Bramy rolowane mogą być wykonane ze stali lub drewna. Stal jest najczęstszym materiałem, ale ma tendencję do bycia głośnym i ciężkim. Bramy drewniane są droższe i wymagają regularnej konserwacji, ale są cichsze i bardziej stylowe niż ich metalowe odpowiedniki.

Bramy przesuwne

przesuwne bramy garażowe są podobne do modeli rolowanych, ale przesuwają się na boki zamiast zwijać się pionowo. Dzięki temu są wygodniejsze, jeśli masz duży pojazd, który nie zmieści się w standardowym garażu lub jeśli masz ograniczoną przestrzeń na poziomie gruntu.

Bramy segmentowe

Bramy segmentowe są jednym z najbezpieczniejszych rodzajów bram garażowych, ponieważ posiadają wiele sekcji, które można otwierać i zamykać oddzielnie. Dzięki temu idealnie nadają się do pojazdów o niskim prześwicie lub tych z wysokim dachem, który podczas otwierania mógłby ocierać się o sufit. Chcąc skorzystać z odpowiedniego wymiaru usług montażowych bram garażowych, można skierować się po pomoc z następującej stronie https://przemyslowebramy.pl/bramy-garazowe-3/.

Bramy uchylne

Bramy uchylne to wyjątkowa opcja, która otwiera się jednocześnie jak standardowa brama uchylna i zwykła brama przesuwna! Są idealne dla pojazdów z niskim sufitem lub dużym prześwitem, ponieważ nie wymagają dodatkowej wysokości lub prześwitu nad nimi podczas otwierania i zamykania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie części samochodowe warto kupić online
Jakie części samochodowe warto kupić online
Rozwój motoryzacji spowodował powstawanie coraz większej ilości sklepów związanych z tą branżą. Z uwagi na to, że dziś świetnym sposobem […]
Ubezpieczenie za granicą – dlaczego lepiej skorzystać z firm ubezpieczeniowych?
Ubezpieczenie za granicą – dlaczego lepiej skorzystać z firm ubezpieczeniowych?
Od wczesnej wiosny do późnej jesieni tysiące osób wyjeżdżają na tzw. saksy, jak zwykło się mówić o pracy sezonowej. Z […]
Co sprezentować dziecku z okazji I komunii świętej?
Co sprezentować dziecku z okazji I komunii świętej?
Jest to wielki dzień w życiu dziecka, które przystępuje do pierwszej komunii świętej. Do tego wydarzenia trzeba się przygotować ze […]