Jak łączyć kolory w łazience?

Łazienka stanowi duże wyzwanie aranżacyjne. Jest to pomieszczenie, które musi być bardzo funkcjonalne, ale jednocześnie przyjemne w odbiorze, gdyż domownicy korzystają z takiej przestrzeni kilka razy każdego dnia. Warto zastanowić się zatem nad doborem kolorów, które będą miały niebagatelny wpływ na całość aranżacji. W jaki sposób powinno się je łączyć? 

Kontrasty lub jedna barwa w różnych odcieniach

W kontekście łazienki wyróżnia się dwa podstawowe podejścia względem doboru kolorystyki. Pierwsze z nich to stawianie na kontrasty, które sprawdzą się zwłaszcza w większych oraz dobrze oświetlonych pokojach tego typu. Jeżeli metraż jest bardzo niewielki, a pomieszczenie nie ma okna, to dobrym pomysłem będzie skupienie się na jednej barwie, lecz występującej w różnych odcieniach. Z reguły podstawę całego wnętrza stanowi biel lub inne jasne kolory. Taka baza sprawi, że łazienka będzie się wydawała bardziej przestronna.

Ciemna kolorystyka bardzo ogranicza natomiast optyczne postrzeganie przestrzeni, lecz miłośnicy takich odcieni mogą postawić na akcesoria łazienkowe czarne. Takie mniejsze elementy nadadzą pomieszczeniu charakteru, ale nie przytłoczą go i nie z powodują, iż użytkownicy będą postrzegali pokój jako mniejszy niż jest w rzeczywistości.

Chcąc wprowadzić do łazienki większe ożywienie, można natomiast postawić na kolorowe dodatki lub meble. Intensywne odcienie takie jak pomarańczowy, czerwony czy żółty, mogą dodawać domownikom energii i skutecznie ich rozbudzać. Z kolei warianty niebieskiego czy brązu będą bardziej eleganckie i pomogą w zrelaksowaniu się. Ich duży wybór można znaleźć w sklepie Sanco Design Dansk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 3 =