Jak urządzić małą kawalerkę?

Urządzanie małej kawalerki może być prawdziwym wyzwaniem. Trzeba zadbać o to, by mieszkanie było funkcjonalne i zaspokoiło wszystkie nasze potrzeby, a do tego miało swój styl i klimat oraz potrzebną do życia przestrzeń. W aranżacji kawalerki mogą pomóc rozwiązania, które zapewnią wykorzystanie istniejącej powierzchni w optymalny sposób. 

Jakie meble sprawdzą się w małej kuchni?

W nowych kawalerkach kuchnie często są otwarte i połączone z salonem, który także pełni funkcję sypialni. Starsze budownictwo oferuje często kuchnie zamknięte. W obu przypadkach można je urządzić w funkcjonalny sposób. Najlepszym rozwiązaniem będą meble na wymiar lub modułowe, które można dostosować do każdego wymiaru pomieszczenia. W małej kawalerce nie ma miejsca na osobną jadalnię, trzeba więc przemyśleć jak wydzielić miejsce na spożywanie posiłków. W otwartej kuchni z wyspą dobrym pomysłem będą wysokie krzesła barowe, które zabiorą mniej miejsca niż krzesła tradycyjne. W stylowych kuchniach dobrze będą wyglądały drewniane hokery najlepiej z oparciem, które nie tylko dodadzą klimatu, ale też zapewnią podparcie kręgosłupowi. W małej kuchni zamkniętej można je dostawić do półki na ścianie pełniącej funkcję stołu. 

Jakie rozwiązania nie skradną cennej przestrzeni w salonie?

W małej kawalerce, gdzie salon służy zarówno do wypoczynku dziennego, jak i nocnego, najlepiej sprawdzą się łóżka jednoosobowe, które w nocy zapewnią należyty wypoczynek, a w dzień będą pełniły funkcję kanapy. Ustawione przy ścianie można na dzień zastawić poduszkami, które spełnią funkcję oparcia i będą stanowiły element dekoracyjny. Będzie to lepsze rozwiązanie niż twarda kanapa. Niezłym pomysłem są też łóżka w szafie, biurka na ścianie i zamykane pufy posiadające miejsce do przechowywania. 

Urządzanie małej kawalerki nie jest trudne, jeśli zastosujemy kilka sprawdzonych pomysłów, które pomogą wykorzystać w optymalny sposób małą przestrzeń. Warto o tym pomyśleć, zanim kupimy meble, by potem żyć wygodnie i czuć się dobrze we własnym mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × pięć =