Funkcjonalne wyposażenie ogrodu

Odpowiednie wyposażenie ogrodu może się wydawać zadaniem trudnym, jednakże wystarczy się dobrze zastanowić aby spokojnie zaplanować zakupy niezbędnych sprzętów. Oferty sklepów i centrów ogrodniczych są bardzo bogate, więc z łatwością można w nich znaleźć niemal wszystko do ogrodu, od mebli po elementy dekoracji czy oświetlenie.

Żeby jednak nie wyjść ze sklepu z masą zbędnych i drogich akcesoriów najlepiej jest zrobić listę zakupów, uwzględniając przestrzeń, jaką dysponujemy i podział ogrodu na strefy.

Podział na strefy a potrzebne wyposażenie

Niezależnie od tego, czy posiadamy duży ogród czy mały przydomowy ogródek dobrze jest podzielić go na strefy. Gdzie najlepiej wypoczywamy? Czy lubimy spędzać czas przy grillu z przyjaciółmi czy raczej ogród służy dzieciom do zabawy? Czy można uznać nasz ogród za przedłużenie domu, czy jest on wyłącznie jego dekoracją? Jeżeli odpowiemy sobie na te pytania i zastanowimy się nad przeznaczeniem różnych części ogrodu, o wiele łatwiej będzie nam go wyposażyć.

W strefie wypoczynkowej na pewno znajdzie się miejsce na wygodną ławkę, fotele bądź huśtawkę. W ofertach sklepów z pewnością uda się znaleźć coś na każdą kieszeń i w odpowiednim stylu. Jeżeli lubimy spędzać czas przy ruszcie trzeba to uwzględnić w planach zagospodarowania terenu oraz zaopatrzyć się w prosty ruszt czy bardziej rozbudowany grill z pokrywą. Do tego przyda się również stół oraz wygodne krzesła, a jeżeli dysponujemy wystarczającą ilością miejsca, pomyślmy także o altanie.

Rodzice powinni także rozważyć bezpieczne miejsce do zabaw dla dzieci i zastanowić się nad zakupem sprzętu rekreacyjnego na przykład huśtawki, trampoliny czy piaskownicy. Wystarczy jeszcze dobrać odpowiednie oświetlenie oraz elementy dekoracyjne i ogród można uznać za wyposażony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 − 1 =