5 cennych wskazówek – jak urządzić salon?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz się dowiedzieć, jak w prosty sposób urządzić swój salon? Przyjrzyj się 5 cennym wskazówkom, które znajdują się poniżej:

1. Wybierz modne meble
Obecnie w salonach meblowych nie mamy problemu ze znalezieniem nowoczesnych i jednocześnie modnych mebli. Z łatwością rozróżnimy je od klasycznych propozycji. Dlatego warto zadbać o pełne wyposażenie, do których zalicza się wypoczynek, stolik kawowy i oczywiście obowiązkowo modna szafka pod telewizor.

2. Powiększ optycznie przestrzeń
Sposobów na wizualne powiększenie przestrzeni jest naprawdę wiele. Do nich zalicza się między innymi lustro stojące białe, które jednocześnie będzie odbijało przeciwległą część pomieszczenia. Natomiast biała rama dodatkowo rozjaśni pomieszczenie. Innym rozwiązaniem może być przestrzenna fototapeta lub odpowiednio dopasowane oświetlenie.

3. Wybieraj jasne kolory
Przytulny, a zarazem nowoczesny salon powinien być utrzymywany raczej w jasnych kolorach. W ten sposób przynajmniej nie będziemy mieli poczucia przytłoczenia, a także zbędnego chaosu. Jasne oraz stonowane kolory korzystnie wpływają również na optyczne powiększenie przestrzeni.

4. Przełam rutynę ciekawymi dodatkami
Salon wydaje Ci się nieco za nudny. Pod żadnym pozorem nie musisz od razu sięgać po wałek do farby. Wystarczy, że zakupisz kilka żywszych dodatków, takich jak dywan, poduszki, czy zasłonki. Ich zmiana trwa kilka chwil, a może to wpłynąć na zupełnie odmienną aranżację wnętrza.

5. Stawiaj na otwartą przestrzeń
Współczesne salony to takie, które wyróżniają się na pewno otwartą przestrzenią. Dlatego, jeżeli tylko masz taką możliwość, pod żadnym pozorem nie oddzielaj pokoju dziennego od jadalni czy kuchni. Im więcej przestrzeni, tym oczywiście dla Ciebie lepiej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sposoby na wzmocnienie farbowanych włosów
Niezależnie od tego, jaki kolor włosów się wybiera, i z jakiego powodu farbuje się włosy, używanie trwałych farb do włosów […]
Jak wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne?
Jak wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne?
Znajomość swojego dziennego zapotrzebowania na kalorie pozwala na racjonalne odżywianie się oraz efektowne zrzucanie wagi. Nadmiar kalorii, który przyjmowany jest […]
Wyroby hutnicze, których nie może zabraknąć podczas budowy domu
Wyroby hutnicze, których nie może zabraknąć podczas budowy domu
Budowa domu to wymagające zadanie, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Podstawą jest posiadanie dobrze wykonanego projektu, a także zatrudnienie […]