Jakie wyposażenie znajduje się w dobrze prosperujacej galwanizerni?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poniżej przedstawiamy listę urządzeń, które można znaleźć w dobrze prosperującej galwanizerni:

Agregaty bębnowe

Agregaty bębnowe znajdują się w jednostce bębna i są używane do zwiększenia gęstości roztworu. Pozwala to na przejście większej ilości prądu przez roztwór i przyspiesza galwanizację. Agregaty bębnowe można również wykorzystać do pomocy w ustawieniu prądu w zbiorniku ciekłego metalu, co jest niezbędne do skutecznego galwanizowania.

Środki chemiczne

Środki chemiczne stosowane w galwanotechnice są niezwykle żrące i niebezpieczne dla człowieka. Należy się z nimi obchodzić ostrożnie i odpowiednio je przechowywać.

Wanny

Wanny to duże zbiorniki wypełnione chemikaliami używanymi do galwanizacji. Istnieje wiele różnych typów wanien, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: zawierają roztwór elektrolitu, który przewodzi energię elektryczną z katody do galwanizowanej powierzchni.

Zlewozmywaki

Zlewozmywaki to miejsca, w których myje się ręce po pracy z chemikaliami lub czyszczeniu rozlanych substancji.

Wyciągi

Wyciągi zawierają filtry pochłaniające, które zbierają toksyczne opary i inne cząstki unoszące się w powietrzu, emitowane podczas reakcji chemicznych. Filtry te należy regularnie wymieniać, aby nie uległy zatkaniu lub zanieczyszczeniu.

Zbiorniki ciśnieniowe

Zbiorniki ciśnieniowe służą do przechowywania gazów sprężonych pod wysokim ciśnieniem (zwykle do 1000 psi). W przeciwnym razie gazy te rozprężałyby się i ulatniały do atmosfery zaraz po otwarciu zbiornika, jeśli nie byłyby ograniczone przez reduktory ciśnienia, takie jak te, które można znaleźć na butlach gazowych w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Spodenki damskie jako element letniej stylizacji
Spodenki damskie jako element letniej stylizacji
Trudno wyobrazić sobie letnią stylizację bez szortów. Kiedy na zewnątrz upały sięgają tropikalnych warunków, łatwiej je znieść mając na sobie […]
Fotowoltaikia – czy warto w to zainwestować?
Fotowoltaikia – czy warto w to zainwestować?
Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zaskakująco dużą popularność zyskały w naszym kraju panele fotowoltaiczne (montowane zazwyczaj na dachach budynków). Skutecznie […]
Zamki hotelowe – w jakie warto zainwestować?
Zamki hotelowe – w jakie warto zainwestować?
Hotel to obiekt noclegowy, w którym niezwykle ważną rolę odgrywa bezpieczeństwo gości. Dlatego też warto zamontować we wszystkich drzwiach pokojowych […]