Pierwsze zajęcia treningowe na siłowni – od czego zacząć?

Kiedy po raz pierwszy zaczynasz trenować na siłowni, może to być przytłaczające. Jest tak wiele różnych rzeczy do przemyślenia, że możesz zostać przytłoczony przez wszystkie opcje. Jak mam ułożyć swój trening? Jakiego sprzętu powinienem używać? Co powinienem jeść przed i po treningu? Od czego zacząć?

Nie martw się, oto kilka wskazówek dla początkujących:

Strój

Noś wygodne ubrania, które nie są zbyt luźne lub ciasne. Chcesz mieć pewność, że Twoje ubrania nie ograniczają ruchów i nie przeszkadzają w treningu. Pamiętaj też, że będziesz się pocić, więc wybierz coś, co można łatwo wyprać. Poszukując odpowiedniego stroju, można z powodzeniem skorzystać ze strony https://sportgrand.pl/.

Buty treningowe

Buty są koniecznością dla każdego treningu i powinieneś dostać buty, które są odpowiednio dopasowane. Jeśli Twoje buty są zbyt małe lub zbyt duże, może to spowodować pęcherze lub inne urazy. Upewnij się również, że podeszwy Twoich butów są wykonane z gumy, aby nie ślizgały się, gdy ćwiczysz na bieżni.

Woda

Przynieś ze sobą wodę, aby zachować nawodnienie podczas całego treningu. Jest to szczególnie ważne, jeśli ćwiczysz w gorącym klimacie lub jeśli ćwiczysz dłużej niż 30 minut co zwykle oznacza, że ludzie zaczynają odczuwać pragnienie. Dobrą zasadą jest wypijanie jednej szklanki wody co 20 minut podczas ćwiczeń.

Jedzenie przed i po treningu

Jedzenie jest również ważne. Jeśli jesz przed ćwiczeniami, staraj się wybierać produkty o wysokiej zawartości węglowodanów i niskiej zawartości tłuszczów. Przykłady dobrych posiłków przed treningiem to tost z masłem orzechowym lub bajgiel z serkiem śmietankowym. Po treningu zjedz posiłek, który zawiera chude białko, takie jak kurczak lub ryba, oraz warzywa, takie jak brokuły lub szpinak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − pięć =