W czy może pomóc ci podolog?

Podolodzy to specjaliści medyczni, którzy diagnozują i leczą schorzenia stóp, kostek i dolnych partii nóg. Zapewniają również opiekę profilaktyczną i pomagają pacjentom z cukrzycą przestrzegać ich planu leczenia.

Kiedy warto udać się do podologa?

Podolog może zbadać Twoje stopy i zapewnić leczenie wielu różnych schorzeń związanych z bólem lub dyskomfortem w okolicy stóp.

Udanie się do podologa jest dobrym pomysłem, jeśli odczuwasz jakikolwiek dyskomfort stóp, towarzyszy ci ból lub doznałeś jakiegoś urazu. Bardzo często zgłaszają się tam osoby, które obserwują na swoich stopach nagniotki, modzele, pęcherze lub inne problemy skórne. Każdy dobry podolog warszawa pomoże w łatwo pozbyć się tych problemów.

Jeśli masz cukrzycę lub inne schorzenie, które wpływa na krążenie, szczególnie ważne jest, abyś regularnie odwiedzał podologa, aby mógł on sprawdzić, czy nie występują u Ciebie oznaki uszkodzenia nerwów w stopach.

Podolog może pomóc Ci także w przypadku takich urazów jak wrastające paznokcie, które powodują ból i zaczerwienienie wokół krawędzi płytki paznokcia lub pod jej czubkiem.

Warto udać się na wizytę do podologa także gdy podejrzewasz, że możesz mieć problem z płaskostopiem. Lekarz pomoże ci dobrać odpowiednie wkładki do butów i zaleci ćwiczenia, które będą miały na celu zlikwidowanie tego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 6 =