Kakao – jego właściwości o których mogłeś nie wiedzieć

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest kakao?

Drzewo kakaowe rośnie w tropikalnych obszarach na całym świecie. Drzewo wytwarza strąki zawierające ziarna kakaowe, które są suszone i fermentowane w celu wytworzenia czekolady i proszku kakaowego. Drzewo kakaowe pochodzi z Ameryki Południowej i Środkowej, ale obecnie jest uprawiane na plantacjach na całym świecie. Ziarna kakaowca mogą być wykorzystywane w różnych formach – na przykład jako proszek, ścinki lub likier.

Kakao jest wykorzystywane od wieków. Jest głównym składnikiem czekolady, ale ma też inne zastosowania.

Właściwości kakao

-Kakao jest bardzo smacznym, pożywnym i wszechstronnym pożywieniem. Jest również dobre dla zdrowia, ponieważ zawiera wiele witamin i minerałów.

-Kakao jest bogate we flawonoidy, przeciwutleniacze, które mogą pomóc w zapobieganiu chorobom serca i rakowi, zmniejszają ciśnienie krwi i poprawiają poziom cholesterolu.

-Kakao zawiera witaminy z grupy B, żelazo, cynk, wapń, potas i magnez. Zawiera również tryptofan, który pomaga w wytwarzaniu serotoniny – substancji chemicznej, która pomaga poprawić nastrój, sprawiając, że czujesz się szczęśliwy i zrelaksowany.

-Kakao może pomóc w ochronie przed cukrzycą typu 2 poprzez obniżenie poziomu cukru we krwi po spożyciu dużych posiłków lub przekąsek bogatych w węglowodany, takich jak chleb czy ciasta.

-Przyspiesza również metabolizm i pomaga spalić więcej kalorii. Flawanole kakaowe mogą również pomóc w zapobieganiu chorobie Alzheimera poprzez zmniejszenie stanu zapalnego w mózgu, a przeciwutleniacze zawarte w kakao mogą pomóc w ochronie przed rakiem.

Prawdziwe kakao jest warte swojej ceny, możesz je zakupić chociażby tutaj https://pluskakao.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje zaworów wykorzystywanych w branży przemysłowej i nie tylko
Rodzaje zaworów wykorzystywanych w branży przemysłowej i nie tylko
Istnieje wiele rodzajów zaworów, ale można je podzielić na podane główne kategorie: Zawór mechaniczny Ten typ zaworu składa się z […]
Ogrodzenia z wikliny – który rodzaj wybrać?
Ogrodzenia z wikliny – który rodzaj wybrać?
Wiklina w ogrodzie to wspaniały pomysł na dekoracyjne ogrodzenie. Ten wdzięczny, naturalny materiał doskonale wpisze się w otoczenie drzew, krzewów […]
Co tnie się laserem?
Co tnie się laserem?
Cięcie materiału przeważnie wykonuje się po to, aby uzyskać pożądany kształt albo zmniejszyć rozmiar danego obiektu. Coraz częściej wykorzystuje się […]