Kakao – jego właściwości o których mogłeś nie wiedzieć

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest kakao?

Drzewo kakaowe rośnie w tropikalnych obszarach na całym świecie. Drzewo wytwarza strąki zawierające ziarna kakaowe, które są suszone i fermentowane w celu wytworzenia czekolady i proszku kakaowego. Drzewo kakaowe pochodzi z Ameryki Południowej i Środkowej, ale obecnie jest uprawiane na plantacjach na całym świecie. Ziarna kakaowca mogą być wykorzystywane w różnych formach – na przykład jako proszek, ścinki lub likier.

Kakao jest wykorzystywane od wieków. Jest głównym składnikiem czekolady, ale ma też inne zastosowania.

Właściwości kakao

-Kakao jest bardzo smacznym, pożywnym i wszechstronnym pożywieniem. Jest również dobre dla zdrowia, ponieważ zawiera wiele witamin i minerałów.

-Kakao jest bogate we flawonoidy, przeciwutleniacze, które mogą pomóc w zapobieganiu chorobom serca i rakowi, zmniejszają ciśnienie krwi i poprawiają poziom cholesterolu.

-Kakao zawiera witaminy z grupy B, żelazo, cynk, wapń, potas i magnez. Zawiera również tryptofan, który pomaga w wytwarzaniu serotoniny – substancji chemicznej, która pomaga poprawić nastrój, sprawiając, że czujesz się szczęśliwy i zrelaksowany.

-Kakao może pomóc w ochronie przed cukrzycą typu 2 poprzez obniżenie poziomu cukru we krwi po spożyciu dużych posiłków lub przekąsek bogatych w węglowodany, takich jak chleb czy ciasta.

-Przyspiesza również metabolizm i pomaga spalić więcej kalorii. Flawanole kakaowe mogą również pomóc w zapobieganiu chorobie Alzheimera poprzez zmniejszenie stanu zapalnego w mózgu, a przeciwutleniacze zawarte w kakao mogą pomóc w ochronie przed rakiem.

Prawdziwe kakao jest warte swojej ceny, możesz je zakupić chociażby tutaj https://pluskakao.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kryteria wyboru opału na zimę
Kryteria wyboru opału na zimę
Okres zimowy zbliża się wielkimi krokami. Oznacza to, że mamy już ostatni moment na zakup opału po atrakcyjnych cenach. Pora […]
Co ubrać do teatru?
Co ubrać do teatru?
Teatr to wspaniałe miejsce, gdzie można na żywo spotkać się z prawdziwą kulturą i nierzadko prawdziwymi talentami aktorskimi. Ze względu […]
Psychoterapia – czego powinienem się spodziewać?
Psychoterapia – czego powinienem się spodziewać?
Psychoterapia to sposób na rozmowę o swoich problemach z wyszkolonym specjalistą. Psychologowie i psychiatrzy to dwa rodzaje specjalistów, którzy mogą […]