Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zdecydowanie jeden z najchętniej zamawianych przez klientki zabiegów medycyny estetycznej. Jeśli jest on wykonany po konsultacji z lekarzem i przez wykwalifikowaną specjalistkę, wówczas możemy być pewni, że wizyta w salonie będzie dla nas satysfakcjonująca i przede wszystkim bezpieczna. Warto podkreślić, że w ostatnich latach z tego zabiegu korzystają coraz częściej także panowie.

Wybierz dobrego fachowca

Najogólniej mówiąc, depilacja laserowa polega na usunięciu zbędnego owłosienia z różnych części ciała za pomocą głowicy lasera (wykorzystywane jest tutaj zjawisko tzw. fototermolizy). Kosmetolog przykłada go do przygotowanej uprzednio skóry, a emitowana przez urządzenie wiązka światła jest wchłaniana przez melaninę – specjalny barwnik zawarty w cebulkach włosowych.

Impuls wytworzony przez laser zamienia się w energię termiczną, co skutkuje zniszczeniem tych struktur, które są odpowiedzialne za wzrost włosów. W ten sposób skutecznie hamuje się ów proces. Tak przebiega m.in. depilacja laserowa w Poznaniu. Należy pamiętać o tym, że zabieg ten może powodować pewnego rodzaju dyskomfort w postaci pieczenia albo swędzenia, choć trzeba podkreślić, że to uczucie jest kwestią bardzo indywidualną i zależy przede wszystkim od naszej odporności na ból.

Po całym zabiegu skóra jest natomiast zaczerwieniona – efekt ten zanika zazwyczaj po kilku godzinach, ale jeśli jesteśmy posiadaczami skóry wyjątkowo wrażliwej, to może się utrzymywać nawet kilka dni. Warto podkreślić, że jeśli zależy nam na tym, by zabieg wykonała wysoce wykwalifikowana kosmetyczka Poznań jest miastem, w którym na pewno taką znajdziemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście + 12 =